Від обстрілу врятує погріб. А підвал?Наша область безпосередньо межує із державою-агресором. І нам, жителям Чернігівщини, варто подбати про надійні укриття на випадок (борони Боже!) бойових дій на нашій території.

На гіркому досвіді жителів охопленого війною сходу ми вже знаємо, що мешканцям приватного сектору на випадок артобстрілу найкращим захистом стає звичайний льох.

А чи у належному технічному та санітарному стані знаходяться підвальні приміщення багатоповерхівок? Чи створені запаси питної води, продуктів та аптечок першої медичної допомоги? Чи приведені захисні споруди у відповідність до встановлених нормативних вимог?

Ці та інші нагальні питання були обговорені на нараді з керівниками підприємств та організацій Менського району, представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, котру провів перший заступник голови Менської РДА Геннадій Примаков.

Присутні переглянули відеофільм Державної служби з надзвичайних ситуацій «Знати, щоб вижити – дії населення при артилерійських обстрілах». Обговорювалось також питання розміщення оголошень на будинках про місцезнаходження укриттів.

– Відповідно до доручення виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Сергія Журмана встановлено режим підвищеної готовності системи цивільного захисту, – зауважив Геннадій Примаков. – Ми повинні розуміти, що ситуація в країні вкрай напружена, населення Чернігівщини також перебуває у потенційній небезпеці, тому варто подбати про захист. Найбільш підготовленими наразі є захисні укриття на території центральної районної лікарні, районного Будинку культури, районної гімназії, управління статистики. Щодо стану неспеціалізованих підвальних приміщень під багатоквартирними будинками виникає чимало питань.

Учасники наради обговорили проблеми доступу до підвальних приміщень під багатоквартирними будинками (де такі є) і облаштування в них електроосвітлення, вентиляції, елементарних запасів та зручностей.

Представники об’єднання співвласників багатоквартирних будинків поскаржилися, що підвал під багатоповерхівкою по вул. Суворова, 1 використовує приватна структура, хоча це приміщення ідеально підходить для укриття: там є і запасний вихід, і вентиляція, туалет і кухня, електроосвітлення.

Жителі будинку по вулиці Жовтневій, 2 повідомили, що на дверях їхнього підвалу висить замок, тож вони навіть не можуть потрапити туди, аби перевірити стан приміщення. Подібні проблеми із захисними укриттями й у інших багатоквартирних будинках міста та населених пунктів району: жителі використовують їх для господарських потреб, тож навести там лад непросто.

З метою інвентаризації підвальних приміщень для облаштування в них укриттів була створена спеціальна комісія, котра протягом тижня обстежить ці об’єкти.

Коментарі закриті.