dtctkОдним із способів збереження природи є використання відновлювальних джерел енергії – зокрема, вітру. Цю енергію використовували наші предки. Сучасний вітряк, який виробляє один кіловат енергії, в Україні можна придбати за чотири тисячі доларів.

Уже до кінця цього століття життя сотень мільйонів людей може опинитися під загрозою. У результаті зміни клімату Україні загрожує збільшення кількості стихійних лих, зростання повеней у Карпатах, перетворення степів південного регіону на пустелі, затоплення прибережних частин та гостра нестача питної води в центральних та східних регіонах. Ці висновки зроблені у результаті роботи вчених Міжнародної групи експертів зі зміни клімату та науковців Української метеорологічної служби.

Китайцям не буде де жити?

Минулого тижня «Наше слово» відвідало столицю і взяло участь у заході, присвяченому проблемі зміни клімату. Кореспондент найближчої газети мав нагоду поспілкуватися з екологами та іншими експертами.

Для деяких країн наслідки зміни клімату будуть дуже трагічними. Територія, на якій проживають мільйони людей, стане непридатною для існування. А це значить, що люди у пошуках їжі і житла перебиратимуться на менш постраждалі території. Підтоплення, наприклад, загрожує Китаю, у якому наразі проживає більше мільярда чоловік.

Планета перетворюється на парник

За словами науковців, найголовнішою причиною зафіксованих кліматичних змін є збільшення викидів парникових газів. До зростання концентрації парникових газів призводить спалювання викопного палива (вугілля, нафти, газу). Через це на планеті утворюється парниковий ефект.

Це явище сприяє тому, що енергія сонячних променів, відбиваючись від поверхні Землі, не може повернутися в космос, оскільки затримується молекулами газів. Так настає глобальне потепління. Наша планета перетворюється на величезний парник, схожий на той, що люди використовують для вирощування ранніх овочів.

Енергію треба берегти

Для того, щоб уберегти екологію, не обов’язково відмовлятися від використання вугілля, нафти чи газу. Достатньо лише ефективніше їх витрачати.

Показник споживання Україною енергії утричі більший, ніж середньосвітовий. Не дивно, що наша держава входить у двадцятку найбільших забруднювачів атмосфери.

Вирішення проблеми зміни клімату залежить і від дій жителів України. Наприклад, четверта частина палива, що споживається в Україні, витрачається на опалення приміщень, 80 відсотків цих приміщень – житлові будинки. Втрати тепла становлять понад 30 відсотків. Існують методи збереження енергії, використання яких дозволить не тільки зменшити шкоду довкіллю, але й зекономити гроші.

Поради спеціалістів з енергозбереження

Щоб зберегти тепло:

* Встановіть металопластикові вікна з вакуумними склопакетами. Адже майже 40 відсотків тепла втрачається через вікна. Проте вікна зі склопакетами повністю змінюють циркуляцію повітря в приміщенні. Це може призвести до появи плісняви, грибків та викликати різноманітні захворювання. Тому при встановленні таких вікон обов’язково треба робити вентиляцію.

* Якщо встановлення пакету є дуже дорогим, зробіть теплоізоляцію вікон. Завдяки герметизації щілин між стулкою та рамою можна заощадити до 30 відсотків тепла. Після проведення комплексної теплоізоляції вікон температура в приміщенні підвищується на три – чотири градуси. При правильному встановленні і експлуатації ізоляційна стрічка може прослужити 20 років.

* Встановіть теплозахисний екран за батареями. Це дозволить зекономити до п’яти відсотків тепла. Таким екраном може бути звичайна алюмінієва фольга. Екран встановлюється між батареєю і стіною таким чином, щоб відбиваюча поверхня була розвернута у бік радіатора. Таким чином тепло відбивається і обігріває приміщення, а не стіну.

* Пофарбуйте радіатори у темний колір.

* Зачиняйте кватирки. Краще влаштовувати «залпове» провітрювання – відкрити всі вікна на 10 – 15 хвилин. За цей час стіни приміщення не встигнуть охолонути.

* На ніч закривайте штори, які не закривають батареї.

* Використовуйте жалюзі, вони можуть скоротити втрати тепла на 8 – 15 відсотків.

Щоб зберегти електроенергію:

* Купуйте побутову техніку з найвищим класом енергозбереження.

* Використовуйте природне сонячне освітлення.

* Використовуйте енергозберігаючі лампи.

* Пофарбуйте стіни та стелю у світлий колір, для того, щоб у кімнаті було світліше.

* Виходячи з кімнати, не забувайте вимкнути світло.

Щоб зберегти газ:

* Вогонь газової конфорки повинен нагрівати лише дно посуду, а не бокові стінки.

* Дно посуду має бути рівним та без нагару.

* Не дозволяйте накипу накопичуватись на стінках чайника та каструль. Найпростіше видалити накип – прокип’ятити оцет у чайнику чи каструлі.

Коментарі закриті.