ветеринарна служба району

Завідувача Березнянської дільничної лікарні ветмедицини Григорія Сеся привітав заступник начальника головного управління ветмедицини в Чернігівській області Юрій Павлишен.

Наприкінці січня відбулася семінар-нарада по підведенню підсумків роботи ветеринарної служби району за минулий рік. Досягнутим та запланованим поділився з читачами найближчої газети начальник управління ветеринарної медицини в Менському районі Олександр Белашко.

Найкращі – березнянці

– Звітувалися працівники державних установ ветеринарної медицини та ветеринари господарств різних форм власності, – розповів Олександр Іванович. – А за підсумками роботи у минулому році перше почесне місце виборола Березнянська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини (завіду­вач Григорій Сесь). Друге місце – у Менської лікарні (керівник Микола Редкач), третє поділили поміж собою Дягівська (Петро Бурка) та Синявська (Віктор Пінчук) дільниці ветмедицини.

У минулому році ветпрацівниками району проведено 12 929 200 (майже 13 мільйонів!) щеплень сільгосптварин і птиці. Такий ріст відбувся в основному за рахунок щеплень птиці в ТОВ МВК «Панвітек». Крім птиці, щеплено 243 239 голів сільгосп­тварин.

– Ветеринарною службою не допущено спалаху гостроінфекційних хвороб тварин і птиці та значно покращено ситуацію по туберкульозу і лейкозу великої рогатої худоби, – констатує головний ветеринар району. – На лейкоз досліджено майже 12 тисяч голів ВРХ, виділено три хворі корови з 5 279 голів худоби приватного сектору: у Ленінівці, Гусавці та Макошине. Порівняно з 2011 роком кількість реагуючих зменшилась у п’ять разів. Сподіваємося в найближчі роки на повне звільнення ВРХ району від лейкозу.

Кількість реагуючих на туберкулін тварин також зменшується з року в рік. На лептоспіроз досліджено 282 голови ВРХ та 53 свиней. Виявлено позитивну реакцію у двох випадках.

Небезпека сказу

У минулому році виявлено шість випадків захворювання тварин на сказ: три лисиці (дві – у Мені, одна – в Лісках), два коти (у Блистові та Киселівці) і собака у Феськівці.

– За січень вже цього року вбито дві лисиці (у Березні та Жовтневому) і єнота у Феськівці, знищено трьох контактних собак, вимушено щеплено ВРХ, коня, трьох свиней та собак, чотирьох котів, – каже Олександр Белашко. – Можемо зробити висновок, що в районі циркулюють високовірулентні польові штами збудника, тому вакцинації проти сказу необхідно проводити щороку. У цьому році заплановано щепити проти сказу дев’ять тисяч собак і вісім тисяч котів.

Від турботи до турботи

– Профілактика та лікування хвороб тварин були і залишатимуться основною нашою роботою, – відповів Олександр Іванович на питання щодо планів районної ветслужби. – У грудні 2012-го у пробі сироватки крові від дикого кабана з угідь ТОВ ПВХ «Пласт» виявлено специфічні антитіла до збудника класичної чуми свиней. Тобто, є носії і існує ризик виникнення захворювання і серед свійських тварин. Тому все поголів’я свиней необхідно вчасно вакцинувати проти чуми. У першому кварталі цього року за планом проведено ревакцинацію дорослого поголів’я свиней в сільгоспкооперативі «Куковицький», в найближчі дні буде проведено ревакцинацію в ТОВ «Агроресурс-2006», у другому кварталі – в сільгоспкооперативі «Авангард» та підсобному господарстві Домницького виправного центру №135, у третьому – в решті господарств. І надалі проводитимуться щомісячні перевірки тваринницьких ферм.

Загалом планується дослід­женням на лейкоз та бруцельоз охопити 11 600 голів ВРХ, а на туберкульоз – 13 тисяч. Усій великій рогатій худобі необхідно провести також вакцинацію від сибірки.

До речі, за підсумками роботи ветеринарної служби Чернігівської області у 2012 році колектив спеціалістів ветмедицини Менщини посів друге місце серед 22 районів.

Коментарі закриті.