З початку цього року в Російській Федерації зареєстровано 145 випадків захворювання свиней на африканську чуму. Хвороба наробила біди в 14 областях, знищено сотні тисяч голів худоби. Як не допустити розповсюдження цієї зарази – вчилися ветеринари і рятувальники області на виїзному семінарі, що про­йшов у Березні.

Немов на секретному об’єкті

Зразу відчувався серйозний підхід до серйозної проблеми. Семінар не був «говорильнею», коли виступаючі зачитують із папірця шматки заяложених інструкцій. Дійство скоріше нагадувало військові навчання: персонал у спеціальному захисному одязі, контрольні пости, спецтехніка, смугастий шлагбаум.

Навіть на територію ферми, де проходили навчання (зараз її відновлює приватний підприємець, тварин поки що там нема), потрапити було не просто. Усі присутні (а гостей було доволі, рятувальники і ветеринари з’їхалися з усіх районів області та з Чернігова) повинні були вдягнути білі халати та поліетиленові бахили. Дорогу до «осередку хвороби» перекривали працівники міліції та ДАІ.

Заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області Юрій Павлішен розповів про особливості проведення карантинних заходів, ознаки хвороби, порядок знезараження техніки і приміщень. Було продемонстровано навіть спосіб безкровного знищення тварин та їх спалювання (під час практичних заходів попрощалися із життям двоє поросят).

Приречені «п’ятачки»

Таку увагу африканській чумі приділено не випадково, адже в Росії, яка межує з Чернігівщиною, зупинити хворобу поки що не можуть. Хоча з 2007 по 2013 рік у Російській Федерації вже знищено понад мільйон (!) голів свиней.

Африканська чума безпечна для людини, але кабанцям та свинкам не залишає жодного шансу. Вакцин проти неї не існує, вірус не боїться морозів і стійкий до термічної обробки (аж до +90 градусів).

Основними причинами розповсюдження хвороби є безконтрольне переміщення хворих тварин, сировини та продукції тваринного походження, згодовування тваринам необроблених термічно харчових відходів, що містять збудника хвороби, вигульне утримання домашніх тварин та контакт здорових  з вірусоносіями.

Ветеринари не даремно на кордоні прискіпливо оглядають багаж пасажирів. Через один лише бутерброд з сирокопченою або в’яленою ковбасою в країну може потрапити вірус, здатний знищити поголів’я свиней у радіусі 20 кілометрів.

Будьте уважними!

– У  разі захворювання свиней не займайтеся лікуванням самотужки – негайно викликайте спеціалістів державної ветеринарної служби, – звертається до читачів найближчої газети начальник управління державної ветмедицини у Менському районі Олександр Белашко. – Це необхідно, аби не допустити розповсюдження інфекційної хвороби, яка не піддається лікуванню.

Працівники ветеринарної медицини рекомендують у випадках підозри захворювання свиней на африканську чуму (перші ознаки – підвищення температури і сильні кро­вовиливи) телефонувати за номерами екстренного зв’яз­ку цілодобово: 2-15-91 і 2-36-61 (з 8.00 до 17.00) та 2-19-87 чи 050-465-32-28 (з 17.00 до 8.00).

Коментарі закриті.