чума1На території області не допущено виникнення таких гостроінфекційних захворювань, як африканська чума свиней, сибірська виразка, бруцельоз, високопатогенний грип птиці, тощо.

Працівники відділу ветеринарної міліції УМВС України в Чернігівській області спільно з колегами з Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю, дільничними інспекторами міліції, податківцями, іншими зацікавленими службами та відомствами здійснили 261 перевірку підконтрольних об’єктів. Прискіпливому контролю піддано 71 об’єкт роздрібної торгівлі продукцією тваринного походження, 49 господарств з утримання сільськогосподарських тварин, 40 складів, баз, супермаркетів, 13 м’ясопереробних підприємств, 7 молокоприймальних пунктів, 14 ветеринарних кіосків, зоомагазинів та 67 інших об’єктів.

На порушників складено 347 протоколів про адміністративні правопорушення за порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог, за результатами яких накладено штрафів на суму більше 25 тисяч гривень. Обмежено обіг більше 7 тонн продукції тваринного походження, утилізовано та перероблено 6,5 тонн недоброякісних і небезпечних для вжитку харчів.

Також з метою контролю за проведенням оздоровчих заходів від лейкозу великої рогатої худоби здійснено виїзди до районів області, де перевірено стан дотримання вимог відповідної інструкції в 14 присадибних ділянках приватного сектору. За виявлені порушення на 13 власників хворої на лейкоз худоби, що утримується понад два роки, складено протоколи про адміністративне правопорушення за ознаками статті 107 КУпАП та вручено приписи. Один матеріал направлено до органів прокуратури.

У зв’язку з виникненням на території Росії та Білорусі захворювання на африканську чуму свиней, та з метою недопущення занесення на територію області збудника вищезазначеного захворювання, було створено 7 мобільних груп, до роботи залучено співробітників ветеринарної міліції, ДАІ, державної служби ветеринарної медицини та інших служб, силами яких відпрацьовувався автотранспорт в прикордонних регіонах щодо недопущення незаконного ввезення на територію області сприйнятливих тварин, кормів, тощо. Всього відпрацьовано 334 одиниці автотранспорту, за виявлені правопорушення складено 62 адміністративні матеріали. Фактів незаконного переміщення сприйнятливих до вірусу тварин, кормів, тощо не допущено.

З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації на території області, ініційовано проведення семи засідань Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації з питань недопущення виникнення на території області африканської чуми свиней та інших інфекційних захворювань. Проведено практичне заняття-тренінг на території Менського району за участі представників облдержадміністрації, державної служби з надзвичайних ситуацій, санепідемстанції, ветеринарної медицини, органів місцевого самоврядування, інших служб та відомств щодо дій у разі виникнення осередку карантинного, в тому числі зооантропонозного захворювання.

Завдяки наполегливій роботі підрозділу ветеринарної міліції Чернігівщини, епізоотична ситуація в області залишається стабільною і повною мірою контрольованою.

 

СЗГ УМВС України в Чернігівській області

Коментарі закриті.