Користуючись нагодою, в переддень календарної весни кореспонденти «ДП» побували в Менському зоопарку та поцікавилися, як перезимували його мешканці. Отож погожого й сонячного дня директор Зінаїда Максименко люб’язно провела для нас оглядову екскурсію.

Тварини, що приємно, пережили зиму з її екстремальними морозами добре: виглядають здоровими, вгодованими й доглянутими. Приміщення звіринця чисті, охайні. Працює газове опалення, яке щомісяця обходиться у п’ять тисяч гривень.

Леви якраз обідали. А працівники зоопарку пропонували на вибір яловичину — ребро або стегно, а на додачу — курятину. При цьому господар вольєра — гривастий Барон — гучним ревінням демонстрував своє лідерство левиці Маркізі та малій Принцесі, накладаючи міцну лапу на «здобич». До речі, на день левам дають 70 кіло м’яса. А зранку годують ще й молоком та яйцями. По сусідству — їхні котячі родичі — красені-леопарди Оскар і Аська, пуми, непосидючі рисі. І всі вони ласують м’ясом досхочу.

У тераріумі тепло й затишно. Нерухомим клубком лежить пітон, який нещодавно вміщувався в картонній коробці, а тепер виріс аж на 3 метри 20 сантиметрів. Поряд принишкла шиншилка, красень какаду Флінт каже всім, що він хороший, блимає очима сова Віка, повзають черепахи, а крокодил Гоша сором’язливо відвернувся од глядачів.

У пташиній «колекції» взимку були невеликі втрати (загинула пара цесарок та декоративні півники), але вона залишається багатою й різноманітною, поповнююється рідкісними птахами. Нещодавно з’явилася скопа — хижак, єдиний вид родини скопових, занесений до Червоної книги України. Його з пораненим крилом знайшли прикордонники біля села Скитки Ріпкинського району. Підібрали, виходили, й менянин Петро Пелешук передав скопу до Менського зоопарку.

Серед птахів — четверо пеліканів, лебеді білі й чорні, красавки, сріблясті й королівські пави, папуга жако, качечки-мандаринки, сині та сріблясті фазани. Скоро екзотичні птахи — пелікани, рожеві фламінго — матимуть нову оселю, прибудовану до павільйону для морських котиків. Туди переведуть і крокодила, якому в нинішньому приміщенні вже затісно.

Сонний ведмідь неквапливо виповз зі свого «барлогу», щоб поласувати кинутими йому цукерками. А у приматів, як завжди, гамірно: весело вистрибують у клітках павіани Гена, Міша та Саша, зелена мавпочка Чапа. А надворі, стоячи на снігу, «корабель пустелі» — пелехатий верблюд Гоша — флегматично закинув голову назад і чухає свій передній горб. У інших копитних сталося поповнення — народився віслючок.

А ще на відвідувачів, яких торік побувало тут 45 тисяч, чекають інші мешканці зоопарку: антилопи амальгау, кенгуру, лами, індійські корови ватусі, коні Пржевальського, бізони, дикобрази, єноти, вовки, лані, носухи, лисиці та багато інших тварин.

Менський зоологічний парк загальнодержавного значення був створений 1977 року і розташований майже на 9 гектарах. Колекція тварин нині налічує близько 900 особин 124 видів, більше 30 з яких занесені до Червоної книги України та Міжнародної Червоної книги. Щорічно на утримання та розвиток зоопарку, підпорядкованого головному управлінню культури й туризму облдержадміністрації, виділяється близько 2 млн. грн.

Депутатами обласної ради торік ухвалено програму оновлення й розвитку зоопарку, на потреби благоустрою якого впродовж 2011-2015 років буде спрямовано понад 14 млн. грн. Адже будівлі та споруди зоопарку зведені понад 30 років тому й не відповідають умовам утримання тварин та умовам праці співробітників установи. Потребує реконструкції басейн для морських котиків із прибудовою павільйону та літнього вольєра для екзотичних тварин і птахів, є необхідність прокладання водогону. Окрім того, в зоопарку плануються роботи з благоустрою території, розширення і перепланування експозиційних зон, поповнюватиметься колекція тварин.

Ярослав КАРАНДА
Фото Миколи ТИЩЕНКА

Мітки:

Коментарі закриті.