у менському зоопарку проснулися ведмедіУ зоопарку в райцентрі Мена Чернігівської області після зимової сплячки прокинулися бурі ведмеді, пише ForUm

Як повідомила директор зоопарку Зінаїда Максименко, дві самки бурих ведмедів впали у сплячку лише перед Новим роком, і прокинулися на початку березня, що приблизно на два тижні раніше, ніж зазвичай. А четверо самців взагалі не впадали в сплячку.

За словами директора, можливо, така ситуація пов’язана з недостатнім харчуванням тварин. Самки прокинулися, ймовірно, через те, що вичерпалися запаси в організмі.

“Кілька місяців у зоопарку були проблеми з фінансуванням, тому тварини харчувалися обмежено, але зараз проблеми всі вирішені і їжі для тварин вистачає в достатку”, – сказала вона, додавши, що раціон тварин відповідає їхнім потребам.

Максименко нагадала, що восени бурі ведмеді і скунси тривалий час не впадали в сплячку, фахівці пояснювали це теплою погодою, а також раціоном, у якому переважала картопля.

Зазвичай ці тварини залягають у сплячку в кінці жовтня і прокидаються в кінці березня наступного року.

Зараз у Менському зоопарку очікується поповнення – декількох тварин привезуть із заповідника Асканія-Нова, а ще починається період появи у звірів дитинчат. Зокрема, через місяць повинні народитися левенята.

Менський зоопарк – єдиний в Україні зоопарк, розташований у райцентрі, заснований у кінці 70-х років минулого сторіччя місцевим ентузіастом Геннадієм Полосьмаком. У 1983 р. Менському зоопарку надано статус зоологічного парку загальнодержавного значення. На сьогоднішній день на площі більше трьох гектарів у зоопарку утримується майже 900 тварин (земноводні, плазуни, риби, птахи та ссавці).

Представлено близько 100 видів тваринного світу, окремі з яких занесені до Червоної книги України і Міжнародної Червоної книги. Щорічно зоопарк відвідують до 50 тисяч осіб.

Коментарі закриті.