Про святкування «по-столичному», на яких буває і сотні тисяч доларів витрачають, писати не будемо, а ось у що зараз обходиться середнє весілля на Менщині – спробуємо розібратися.

Перший крок

Ось і приходить до свого логічного апогею період прогулянок і поцілунків під місяцем. Молодята вирішили одружитися.

Укладення шлюбу є першим і найвідповідальнішим кроком і, виявляється, найменш затратним у фінансовому плані.

Заява подається за місяць до бажаної дати укладення шлюбу, – розповідає начальник районного відділу ДРАЦС Лариса Попович. – Треба заплатити лише державне мито у розмірі 85 копійок. За бажанням наречених заява може бути складена працівниками відділу в електронному вигляді, це їм обійдеться ще у 46 гривень. Неурочиста реєстрація – безкоштовна, в урочистій обстановці – 305 гривень, у неділю і понеділок – на 240 гривень дорожче. Свідо

цтва про шлюб видаються безкоштовно.

Якщо ж молодята хочуть розписатися негайно, то для цього існує пілотний проект «Шлюб за добу». Для цього доведеться їхати до Чернігова і викласти щонайменше півтори тисячі гривень.

Підсумок простий і оптимістичний – офіційно зареєструвати шлюб, якщо не поспішаєте і не полінуєтеся написати заяву власноруч, можна аж за 85 копійок.

Дорогі наречені

Мало хто захоче просто отримати свідоцтво про шлюб, не відсвяткувавши урочисту подію по-особливому.

Добру половину весільних витрат потягне не саме застілля, а підготовка молодят та різні супроводжуючі елементи: весільний кортеж, відео- та фотозйомка, одяг, обручки, музика та інше. Це тисяч 25 у гривневому еквіваленті.

Щоправда, можна замінити золоті обручки на оригінальні срібні, відмовитися від відео, тамаду поміняти на веселого і язикатого дружку, а відсутність музичної групи компенсувати магнітофоном і місцевим умільцем-баяністом. Тисяч вісім зекономите.

 

Ресторан чи «шалаш»

Де відбувати весілля – справа особистих смаку і можливостей. Але найбільше віддають перевагу кафе-ресторанам або власному обійстю.

У нашому райцентрі найчастіше весілля відбувають у ресторані «Полісся» або у кафе «Рандеву». Ресторанне одноденне застілля на 50 чоловік обійдеться у 14 тисяч гривень, у кафе – в 10 тисяч.

У асортименті: салати, риба, гарячі та холодні страви, м’ясні і овочеві нарізки. Алкоголь до переліку не входить, про вино і горілку потрібно потурбуватися самим. Плюси в тому, що не потрібно тягатися з чавунами і каструлями, мити посуд і т.д.

Будівництво «шалаша» (якщо не вдалося знайти готового великого намету) на власному подвір’ї та приготування весільного банкету своїми силами і зі своїх продуктів коштуватиме дешевше. Але тут своя специфіка: значно додається турбот і витраченого часу.

Окрім того, існують ще й інші, змішані варіанти: відбувати у кафе або їдальні з частково чи повністю своїми стравами, готувати страви із власних продуктів і тому подібне.

 

Життєва бухгалтерія

Тож, за пiдрахунками, дводенне весілля (а у нас менше не гуляють), розраховане на 50 осiб, навіть зi «скромними апетитами» обiйдеться приблизно у 50 тисяч гривень. Звичайно, не можна забувати і про подарунки від гостей, які частково, а інколи і повністю компенсують витрати. Та це не головне.

Як відзначати яскраву дату укладення шлюбу – це справа особиста. Тільки не потрібно забувати, що, окрім кількаденної весільної, існує ще й життєва бухгалтерія. Весілля – то лише перші кроки спільного життя новоствореної родини. Тож починати його з боргів не варто.

 

Коментарі закриті.