Веселилися і ворожили на вечорницяхПрацівники районної бібліотеки вже вкотре намагаються привернути увагу молоді до надзвичайно цікавого українського дійства, де тісно і радісно усім від гумору, пісень, танців і жартів, а головне – від ворожіння.

Цьогорічні вечорниці відбулися у читальній залі бібліотеки за участі артистів районного Будинку культури, працівників книгозбірні. Було справді весело і цікаво.

Ведучі повели присутніх у сиву давнину, коли без вечорниць не обходилося жодне село в Україні, жодна вулиця. Господиня, у хаті якої збиралися хлопці і дівчата, раділа, що саме її оселю облюбувала молодь, тому і старалася догодити – чепурила кімнату, пекла-варила… Парубки йшли не з порожніми руками – несли перцівочку, а дівчата – вареники, яблука, пироги.

На бібліотечних вечорницях господинею була Лілія Москальська – привітна, весела, щедра. А дівчата і хлопці, які у неї зібралися, співали, жартували, куштували вареники і, звичайно ж, ворожили. Дівчата кидали чобітки за ворота і вінки у гурт парубків – хто їх знайде чи спіймає – певне, що одружиться. Хлопці з макітри з водою губами діставали обручки – хто швидше це зробить, той і суджену свою незабаром знайде.

Скільки гарних пісень прозвучало у виконанні ансамблю «Мелодія» та солістів районного Будинку культури Лесі Бикової, Олександра Мельника, Анни Доценко!

Коментарі закриті.