Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №1599, який вносить зміни до чинного законодавства щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств (сімейних ферм).

Фермери констатують: малі господарства, які практично позбавлені зовнішнього фінансування, тільки лопатами та вилами виробляють в рази більше, ніж великі сільгосппідприємства. І це при тому, що вони торгують на внутрішньому ринку і землі їх вимірюються навіть не гектарами, а сотками, на відміну від латифундій, які торгують на зовнішньому ринку. З цього висновок: Україну годують переважно особисті селянські господарства.

Натомість ці ферми не можуть взяти ні банківські кредити на розвиток, ні отримати державні кошти, які передбачені для розвитку сільського господарства.

По друге, колись ці люди змушені будуть йти на пенсію, а з чого її нараховувати? Якщо офіційно вважається, що ці господарства працюють тільки на себе.

Представники аграрного сектора впевнені, ці ініціативи можуть суттєво поліпшити фермерську статистику, упорядкувати українську аграрну галузь і що головне – почнеться на повну потужність працювати найголовніший сектор країни. Звісно, це може статися.

svoboda.fm

Коментарі закриті.