великої повені цього року не очікується
Рятувальники 10-ї ДПРЧ Микола Павленко, Володимир Онос та Олексій Слобода перевіряють пристрій для рятування на воді, який навіть називається символічно – «соломинка».
Менщина багата на річки та озера. Бували роки, коли під час весняної повені вода підтоплювала цілі вулиці та кутки, відрізала хутори від сполучення з «великою землею». Що ж очікує нас цього року?

Зима 2012 – 2013 років розпочалася майже в календарні строки. За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, погодні умови зимового періоду (нестабільний температурний режим, відлиги, випадання снігу у періоди похолодань) спричинили незначне промерзання ґрунту. На 28 січня ґрунт промерз в басейні Десни до глибини від чотирьох до 29 см. Це значно менше порівняно з середніми показниками на цю дату.

У першій декаді лютого внаслідок значної відлиги відбулося поступове танення снігу на льоду, послаблення та руйнування льодового покриву на річках – він потемнішав, став крихким та не надійним. Станом на 11 лютого на Дніпрі, Десні та Сеймі спостерігався вже неповний льодостав, закраїни.

Комплексний аналіз гідрометеорологічної ситуації і чинників весняного стоку, що склалися у басейнах річок на початок другої декади buy online лютого, дозволяє зробити попередні оцінки розмірів і наслідків весняної повені. Отже, високого водопілля з масовими негативними наслідками у 2013 році не очікується. Вихід води на заплави (що є природнім процесом) можливий лише на окремих понижених ділянках Дніпра, Десни та Сейму. Очікується лише вихід води на низькі ділянки доріг, що розташовані у заплавах річок.

Але, як кажуть, береженого Бог береже.

– Хоча великої води і не прогнозується, вважаю за необхідне нагадати жителям нашого району правила безпеки при виникненні повені чи паводку, – наголошує провідний фахівець служби цивільного захисту в Менському районі ТУ МНС у Чернігівській області Артем Кремльов. – Уважно слідкуйте за інформацією про надзвичайну ситуацію та виконуйте інструкції про порядок дій. Не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами. Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та самоврядування про місце збору мешканців для евакуації та підготуйтеся до неї. Складіть у валізу документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті. Якщо у вас є плавзасоби, підготуйте їх до використання. Перед виходом з будинку від’єднайте всі електроприлади від мережі, вимкніть газ, перекрийте воду, загасіть вогонь у грубах чи печах.

По поверненню ж після повені додому потрібно переконатися, що житло не отримало ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього.

Не можна користуватися електромережею до повного висихання будинку. Обов’язково потрібно кип’ятити питну воду, особливо з джерел водопостачання, що були підтоплені. Заборонено вживати продукти, які були заводнені під час повені. Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

Коментарі закриті.