«Якщо ви вдало виберете професію і вкладете в неї душу, то щастя саме вас знайде», – цей мудрий вислів Ушинського був, залишається і, напевно, буде актуальним в будь-який час. Кожна молода людина в своєму житті постає перед складним вибором, чим вона буде займатись, чим зароблятиме собі на життя, тобто, яку професію обере. І від того, наскільки правильним, виваженим і усвідомленим буде цей вибір, залежить подальше життя людини. Коли цей вибір буде вдалим, – то робота буде приносити людині радість, задоволення та матеріальне благополуччя, така людина буде мати заслужений авторитет серед колег  та інших людей, тобто досягне в житті успіху.

Саме для того, щоб допомогти випускникам шкіл вірно обрати дорогу в житті, районний центр зайнятості щороку проводить ярмарок професій. Ось і 29 листопада фахівці районного центру зайнятості провели ярмарок професій для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл.

У ярмарку взяли участь близько 500 учасників:  з них понад 400 – учні старших класів загальноосвітніх шкіл Менського району. На ярмарок приїхали представники 23 учбових закладів Чернігівської, Сумської та Харківської областей.

Присутніх привітала директор районного центру зайнятості  Тамара Кот. У своєму виступі вона, зокрема, зазначила, що цей захід має на меті привернути увагу широких верств громадськості до проблеми професійного самовизначення старшокласників, розкрити творчий потенціал обдарованої молоді та сприяти його розвиткові. А ще – підвищити рівень знань школярів про основні тенденції на сучасному ринку праці та актуальні професії чи спеціальності.

Цей ярмарок допоможе багатьом з учнів з’ясувати не тільки, ким він хоче і може стати, а й хто потрібен на ринку праці сьогодні. Також цей захід організований для ближчого знайомства молоді району з навчальними закладами не тільки нашої області, а й сусідніх областей.

Звичайно, більшість із старшокласників уже визначилися, де навчатися, за якою спеціальністю чи професією або де розпочати свою трудову діяльність. Але для того, щоб це стало реальністю, треба ще і ще раз звірити орієнтири зі своїми можливостями, інтересами та уподобаннями, обсягом отриманих у школі чи в іншому начальному закладі знань. А для тих, хто ще не визначився, чи вагається,  цей захід стане корисним.

На ярмарку виступили начальник відділу освіти РДА Леонід Литовченко,  представники роботодавців: директор Менського РЕМ Сергій Аношко та начальник відділу кадрів центральної райлікарні.

Методисти учбових закладів розповіли старшокласникам про структурні підрозділи учбових закладів, напрями і спеціальності, по яких проводиться підготовка фахівців. Учні були ознайомлені з учбовим процесом, який відображає  прогресивні тенденції сучасної освіти з використанням новітніх інформаційних технологій, спрямованих на оволодіння професією і формування особи.

Також методисти учбових закладів розповідали учням про забезпеченість гуртожитками, умови проживання в них, організацію дозвілля студентів, умови для занять фізичною культурою та спортом, запрошували учнів відвідати дні відкритих дверей навчальних закладів, бо, як каже народна мудрість: краще один раз самому побачити, аніж сто разів почути.

Особливу увагу учнів привернули відеоматеріали та відеодемонстрації про навчальні заклади. Зокрема, цікаві та змістовні відеоматеріали надали: Харківський національний фармацевтичний університет, Шосткинський інститут Сумського державного університету, Чернігівський технологічний університет, Чернігівський базовий медичний коледж, Чернігівський інститут економіки та управління, Чернігівський інститут інформації бізнесу та права, Чернігівська філія Рівненського інституту слов’янознавства, Козелецький технікум ветеринарної медицини, Чернігівський професійний будівельний ліцей, Новгород-Сіверське медичне училище та інші навчальні заклади. Представники Сосницького професійного аграрного ліцею під час виступу навіть влаштували маленький концерт, який був дуже тепло прийнятий учнями.

Фахівці служби зайнятості надали присутнім інформацію про стан ринку праці, орієнтували на отримання професій, які мають попит. Роботодавці чекають на слюсарів по ремонту автомобілів, столярів, кухарів, продавців,  електриків, електрогазозварників і багатьох інших фахівців. І хоча більшість учнів вважають, що єдиним шляхом до успіху є закінчення вищого учбового закладу, все ж альтернатива є – це отримання робітничої спеціальності, а потім вже навчання у вищих учбових закладах.

Перед старшокласниками стоїть нелегке і дуже відповідальне завдання: зробити вибір професії, від якого залежить їхнє подальше життя. Тому хочеться побажати їм обрати професію до душі і стати справжніми професіоналами своєї справи.

Фото Валерія ТИХОНОВА.

 

Коментарі закриті.