Наближення фінальної частини Євро-2012 і виборів до Верховної Ради, які пройдуть в жовтні 2012 року, мають між собою одну спільну обставину. Обидві ці події забезпечать приплив валюти в Україну. Мова йде про кілька мільярдів доларів, які зможуть поповнити золотовалютні резерви держави і забезпечити стабільність курсу, повідомила “Нашому слову” прес-служба Національного банку України.

Так, іноземні туристи, які приїдуть на чемпіонат Європи з футболу в червні 2012 року, за різними оцінками, привезуть в Україну близько мільярда доларів і євро. Надходження ще більшої суми експерти очікують напередодні парламентських виборів.

Теоретично, такий потужний приплив готівкової валюти в Україну протягом півроку може порушити курсову стабільність. Проте, у Національному банку України мають намір не дозволити коливань курсу ні в один, ні в інший бік.

Також, на думку директора Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олени Щербакової, завдяки цій валюті Нацбанку буде легше і надалі підтримувати стабільність обмінного курсу.

– Напередодні Євро-2012 буде певний приплив іноземної валюти. За обсягами у нас є свої оцінки. В принципі, вони досить помірні, проте дозволять втримати ситуацію, не дозволивши різких коливань, – повідомила вона.

– До того ж, звичайно, політичні події – це вибори. Завжди виникає ситуація, коли певний приплив інвалюти йде напередодні певних політичних процесів. Не виняток і цей рік, що також вплине на збалансованість ситуації на всіх грошових сегментах, – додала представник НБУ.

У Нацбанку впевнені, що очікуваний приплив валюти – явище суто позитивне. НБУ зможе ще більше збільшити золотовалютні резерви, що зміцнить курсову стабільність в Україну.

Коментарі закриті.