<img src="http://nslovo.com/wp-content/uploads/2012/11/reestr.jpg" alt="" title="” width=”320″ height=”295″ class=”size-full wp-image-15099″ /> Валерій Рачков.Протягом попередніх років виконання реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень покладалося на різні міністерства, відомства та уповноважених на те суб'єктів. Такий стан справ не лише суттєво ускладнював роботу самих державних органів, але й створював масу перешкод та незручностей. У грудні 2010-го було створено Державну реєстраційну службу України (Укрдержреєстр). З 1 січня новостворена структура починає свою діяльність у сфері реєстрації нерухомості. Що це таке і «з чим його їдять» – “Наше слово” намагалося з’ясувати у начальника реєстраційної служби Менського районного управління юстиції Валерія Рачкова.

– Валерію Юрійовичу, чи завершилося вже формування служби і якою буде процедура реєстрації?

– На сьогодні по всій країні створено 583 структурні підрозділи управлінь юстиції, що реалізовуватимуть повноваження Укрдержреєстру у сфері державної реєстрації прав, – реєстраційні служби. Фактично це всі міста обласного значення та районні центри.

Для реєстрації права власності на земельну ділянку чи будинок зацікавлена особа має звернутися до державного реєстратора прав з відповідною заявою, до якої додає документи, визначені Порядком державної реєстрації. Слід зазначити, що перелік документів різниться в залежності від способу набуття права власності та типу об'єкта нерухомого майна. Загальними документами, які в обов'язковому порядку подаються для проведення державної реєстрації прав є: заява про державну реєстрацію; копії документу, що посвідчує особу заявника, реєстраційного номера облікової картки платника податку; документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав; документ про сплату державного мита (крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита).

– Як оплата визначається в коштах? Назвіть суми, будь ласка.

– Передбачено, що за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно справлятиметься державне мито в розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на сьогодні становить 119 гривень. Також передбачається стягнення державного мита в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 51 гривня. Крім того, органом державної реєстрації надається витяг з Державного реєстру прав. Розмір плати за надання витягів з Державного реєстру прав встановлюється урядом. Наразі сума визначається з урахуванням витрат, пов'язаних зі створенням, впровадженням та матеріально-технічним забезпеченням роботи реєстру та мережі доступу до нього.

– Чи над

Коментарі закриті.