Із 1 січня 2012 року набрав чинності відповідний закон, який передбачає послаблення фіскального навантаження на бізнесові кола, спрямований на розвиток малого підприємництва, створення нових робочих місць, залучення інвестицій.

За повідомленням податкової служби, запроваджено поділ підприємців, що використовують спрощену систему оподаткування, на групи. У залежності від аспектів своєї діяльності, бізнесмени самі можуть обирати, до якої із трьох груп пристати, а також змінювати її у випадку необхідності.

Якщо підприємець тільки розпочинає свій шлях у бізнесі, річний обсяг його доходів не перевищує 150 тис. гривень – це перша група. У такому випадку ставка податку буде дорівнювати від 1 до 10% мінімальної заробітної плати.

Друга група – для тих осіб, які використовують працю не більше 10 найманих робітників, а обсяг доходу не перевищує 1 млн. гривень. Ставка оподаткування – від 2 до 20% мінімальної зарплати.

Ставка для третьої групи – 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ. До неї пристали особи, які мають не більше 20 найманих співробітників, а обсяг доходу підприємства не перевищує 3 млн. гривень.

Важливий аспект – на відміну від попереднього законодавства не передбачено збільшення розміру ставки податку за кожного найманого працівника.

Варто зауважити, що для фізичних осіб – підприємців, які не є платниками ПДВ, передбачено ведення лише книги обліку доходів.

Розроблено та затверджено уніфіковану форму безстрокового свідоцтва платника єдиного податку для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Також уточнено перелік видів діяльності, на які не може поширюватися спрощена система оподаткування, встановлено відповідальність платника податку за порушення вимог перебування на спрощеній системі оподаткування,визначено підстави для анулювання органами податкової служби свідоцтва платника єдиного податку тощо.

Для комфортного та необтяжливого запровадження нової моделі розвитку малого підприємництва, було здійснено ряд комплексних та системних заходів щодо впровадження спрощеної системи оподаткування.

Як результат, введення в дію нових правил гри для малого бізнесу значно розширило коло його платників у порівнянні з минулими роками. Підприємці відчувають якісні зміни та розпочинають легалізовувати свою діяльність.

За підсумками проведеної перереєстрації суб’єктів малого бізнесу, з 1 січня 2012 року більше 1 мільйона підприємців (1,106 млн. осіб) перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Значна кількість з них не перебувала на спрощеній системі минулого року, але нові правила (зокрема, обсяг виручки до 3 млн. грн., можливість реєстрації платником ПДВ, розподіл по групах) надали їм можливість перейти на сплату єдиного податку.

За рахунок цього кількість платників єдиного податку в 2012 році зросла майже на 200 тис. осіб, що дало значне збільшення надходжень по єдиному податку ( майже в три рази) в січні місяці поточного року і становить 203,2 млн. гривень.

При цьому ніякого тиску на бізнес не застосовується – на період адаптації ініційовано мораторій на проведення фактичних перевірок малого та середнього підприємництва.

Завдяки проведеним системним перетворенням саме цей сегмент підприємництва стане рушійною силою подальшого економічного розвитку України.

Коментарі закриті.