Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: “Якщо брати співвідношення цього року — 92 мільйони на всю область ми отримали і 32 мільйони на п’ять об’єднаних територіальних громад. На сьогоднішній день і Менщина, і Сновщина, і Городнянщина – ми всі втрачаємо додатковий ресурс”.

Добровільно об’єднатися закликають передусім спроможні, ефективні громади. Так, наприклад, згідно з затвердженим перспективним планом, в області передбачається створення 81 територіальної громади, з яких 4 планували створити на Менщині. Але після ряду консультацій та круглих столів меняни прийшли до висновку: ефективно працювати зможуть лише дві з запропонованих.

Олександр Мисник, голова Менської районної ради: «Під час обговорення було прийнято колегіальне рішення: в Менському районі платоспроможними вийшли тільки дві — це Менська об’єднана територіальна громада і Березнянська об’єднана територіальна громада».

Демографічний фактор – один з вирішальних. Лише за останній рік населення Чернігівщини скоротилося на тридцять тисяч. Тенденція – жахлива.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: На превеликий жаль, у нас в області скорочення населення з 1991 року. З 1 мільйону 600 тисяч населення сьогодні маємо 1 мільйон 32 тисячі – всього лишень. Підхід до громади ми рахуємо і демографічну ситуацію, і з точки зору розвитку підприємств, за рахунок чого ця громада буде утримуватися. Питання не стоїть, кого аби як об’єднати. Питання, щоб це була ефективна громада і вона мала додатковий бюджетний ресурс і могла витрачати кошти на своє утримання і розвиток інфраструктури».

Вже в найближчий час на Чернігівщині мають бути створені нові територіальні громади. Про це говорив голова облдержадміністрації Валерій Куліч з жителями Менського, Сосницького, Корюківського, Сновського, Городнянського районів під час роботи виїзної приймальні. Люди наполегливо питали керівника області про те, як можна вирішити проблеми їх населених пунктів, і у кожній відповіді суть зводилася до одного – необхідно проводити зміни, інакше з року в рік будемо чекати дотацій і жалітися на невирішені питання. Вже не один рік ми говоримо про реформування і медичної системи. В кожному випадку треба підходити адресно, вважає голова облдержадміністрації, але область не має іншого шляху, як обрати 5-6 центральних госпітальних округів і їх розвивати. Задача інших – надавати первинну допомогу і хоспісні послуги.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Той рівень медичної допомоги, який надає сьогодні Городнянська рай лікарня, він безумовно є низький. Я запитав головного лікаря, вона каже, 40 операцій проводить на рік. Ніхто з вас не хотів би до такого лікаря попасти. Але наповненість цієї лікарні найбільша в зимовий період, коли з сіл старі люди приїжджають до цієї лікарні. Фактично в ній і зимують. Тобто на сьогоднішній день ця лікарня надає хоспісні послуги».

В реформуванні медицини ми можемо стати піонерами. Чернігівщина розробляє пілотний проект по Україні і розраховує залучити кошти на реорганізацію мережі медичних закладів. Проект замовили в Києві в Центрі стратегічних досліджень. Утримати всі заклади ми не здатні, але знайти кошти для оснащення основних – так.

Сіверцентр.

Коментарі закриті.