Валентина Прокопенко доставляє продукти не тільки своїм підопічним, а й їхнім домашнім улюбленцямСільська жінка – унікальна. Вона вміє все – і город обробити, і корову видоїти, і дітей доглянути. Валентина Прокопенко, окрім домашніх турбот, певний час очолювала Будинок побуту у Миколаївці, а коли його закрили – молоко приймала. Нині вона соціальний працівник, обслуговує 11 стареньких з Греблі, Домниці, Подина та Мощного.

Надійний помічник

Побувати ледь не щодня у чотирьох населених пунктах за будь-якої погоди – справа не з легких.

– Дали мені службовий велосипед, але він такий важкий, що краще пішки йти, аніж на такому їхати. Тому їжджу до своїх бабусь і дідусів власним скутером, а як негода яка, то чоловік машиною везе, власною, – каже Валентина Петрівна.

Обов’язків у соціального працівника достатньо – понад 20 видів послуг повинен надати кожному, хто є у нього на обслуговуванні. Допомогти на городі, у хаті, на подвір’ї, потурбуватися, щоб у стареньких було паливо на зиму, хліб і до нього на столі. Заплатити за електроенергію, оформити субсидію…

У Греблі, де є приміщення фельдшерсько-акушерського пункту, нема медпрацівника, тому ліки для своїх підопічних Валентина Петрівна купує у Березні.

– Чоловік мій, Михайло Миколайович, допомагає теж стареньким – дрова пиляє, рубає. Ось Федору Гончаренку березові колоди попиляв, а господар їх потихеньку рубає, – розповідає соцпрацівник.

У кожного, кому подає руку помочі Валентина Прокопенко, своя доля. І майже всі хочуть бачити у своєму соцпрацівнику не тільки помічницю, а ще й співрозмовницю, яка б хотіла і вміла вислухати, розрадити, втішити.

– У Домниці вже багато років живе Олена Василькова, яка родом із Санкт-Петербурга, – розповідає Валентина Петрівна. – Мешкає сама, старенька вже і немічна. Підтримують її, окрім мене, засуджені виправного центру, що в Домниці. У Олени Михайлівни живе багато котиків, а біля її скромної хатинки літньої пори гріються на сонці вужі. Бабуся годує усю цю живність молоком. Сама може і не випити, а мисочки для котів і вужів завжди наповнені.

У Подині живе Агафія Лисенко, яка 30 років тому переїхала разом із сім’єю з Криму. Так і живе – серед лісу і добрих людей. Валентина Прокопенко обслуговує і цю жінку, тільки на платній основі – п’ять відсотків від пенсії жінка перераховує за надані послуги територіальному центру. Троє дітей Агафії Лисенко навідують неньку, приїздять, допомагають.

Золота людина

Валентина Петрівна обслуговує хуторян третій рік.

– Усі мої підопічні добрі і милі люди, – каже жінка. – У кожного свій характер, свої звички. Іноді й складні бувають ситуації, адже пам’ять у стареньких уже не та, що в молодості. І сили бракує. Буває, самі беруться за якусь роботу, а натруджені за прожиті роки руки не здатні втримати ні відра, ні кошика. Я намагаюся втішити. Шкода їх дуже – відпрацьованих, відлюблених, для яких золота осінь змінюється зимною віхою життя.

Але багато хто не втрачає з роками почуття гумору.

– Федір Гончаренко, який сам господарює у своєму обій­сті, дружить з гумором, – каже соцпрацівник. – Як щось не виходить, чи не здужає, «пригостить» перехожого анекдотом. А на самоті може і пісню заспівати.

– Я Валю чекаю як найдорожчого гостя, – каже Федір Григорович. – Вона мені і словом, і ділом допомагає. Золота людина.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Five were arrested for blocking railroad tracks in Everett last SeptemberWhitecaps’ Sam Adekugbe rested

VANCOUVER Sam Adekugbe, all of 20 years old and with seven MLS starts under his belt, was at his unflappable best on Thursday.prada sunglasses
City of Newark

Home / Government / Departments / Finance

The Department of Finance oversees the city’s assets and protects its resources for Newark citizens.mulberry outlet uk

Got a minute.cheap toms

“Jake was put in a rather unique situation,” Bob Hudson said.hollister outlet
McGill University is committed to equity in employment and diversity.michael kors handbags outlet
4 blocks per game.Basket Pas Cher
Rafael executives are understandably proud of Iron Dome, which after a few months on the job is performing at the level of a system that’s had seven years to work out the kinks.prada bags

Коментарі закриті.