В Україну привезуть хрест Андрія ПервозванногоХрест, на якому було розіп’ято апостола Андрія Первозванного, з православного собору грецького міста Патри доставлять наступного тижня до Санкт-Петербурга, а потім столиць Росії, України і Білорусії.

У Санкт-Петербурзі святиня пробуде 11 – 15 липня, в Москві – 16 – 25 липня, у Києві – 26 – 28 липня, в Мінську – 29 липня – 2 серпня.

«Принесення хреста святого апостола до Санкт-Петербурга, Москви, Києва і Мінська покликане підкреслити, що духовне життя народів трьох держав сягає єдиного джерела – благословення, даного апостолом Андрієм, і Хрещення, прийнятого в київській купелі в 988 році», – повідомляє РІА «Новости».

За Євангельським переказом, Андрій, який народився в селищі Віфсаїда (на півночі Палестини), першим з апостолів пішов за Христом, а потім привів до нього свого брата Петра, тому його й називають Первозванним. Святий Андрій проповідував у східних країнах. Пройшов Малу Азію, Фракію, Македонію, узбережжя Чорного моря, Крим, Причорномор’я і по Дніпру піднявся до того місця, де й розташований Київ.

Як свідчить давньоруська «Повість минулих літ», біля Київських гір апостол Андрій сказав учням: «Чи бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, буде велике місто, і Бог спорудить багато церков». На одній з вершин він поставив хрест.

Коментарі закриті.