жезл Згідно з новим законодавством при оформленні порушення правил дорожнього руху працівник поліції не зобов’язаний складати протокол про порушення, який водій раніше міг оскаржити.

Таким чином скасована презумпція невинуватості власників транспортних засобів, про яку так багато говорили при прийнятті законів про поліцію.

Про це заявив відомий правозахисник Володимир Караваєв, який вважає, що з 7 листопада, коли Закон “Про Національну поліцію” повністю набуде чинності, поліцейські не будуть зобов’язані складати протокол про адмінпорушення. Вони відразу ж будуть виписувати постанову про адмінпорушення (ст. 258 КУпАП). Раніше працівники ДАІ виписували обидва ці документи.

“У Постанові, на відміну від Протоколу, не вказуються докази порушення, а водієві ніде написати пояснення в своє виправдання!
Раніше ці пояснення могли вплинути як на ступінь покарання (розмір штрафу або попередження), так і вважалися одними з головних доказів при оскарженні в суді. Якщо ж водій (з 7 листопада) захоче оскаржити рішення поліцейського в суді, то це йому виявиться невигідно. Адже з 1 вересня судовий збір за своїми розмірами перевищує розмір багатьох штрафів – він становить 0,4 від мінімальної зарплати (до кінця року 487,20 грн. з першого січня 2016 – 551 , 2 грн.). Таким чином, законодавці нишком скасували презумпцію невинності для водіїв, можливо і самі того не розуміючи “, – говорить Караваєв.

Коментарі закриті.