VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100У Чернігівському обласному онкологічному диспансері відбулась акція на підтримку пацієнток, які навіть у святковий час вимушені перебувати на лікуванні. Це спільний благодійний проект працівників онкодиспансеру та волонтерів Чернігівської громадської організації «Епоха свідомості».

Як наголосив головний лікар медичного закладу Валерій Зуб, організатори мали велике бажання не тільки привітати жінок зі святом. Головним було відволікти жіноцтво від невеселих думок про саму хворобу, її перебіг, підтримати їх під час складних випробувань долі. Та довести, що вони – прекрасні, залишаються жіночними й чарівними.

– Онкологічне захворювання – це сильний стрес, випробування й часом дуже болісний досвід. Тому наша спільна місія – допомогти людям пройти через ці випробування не поодинці, а отримуючи фахову, психологічну допомогу й людську підтримку, – зазначив головний лікар.

У межах заходу кожна з представниць прекрасної статі могла взяти участь у психологічному тренінгу. Практичне заняття, як підкреслила активістка громадської організації Яна Смоляр, дозволяє проаналізувати свою проблему, подивитися на неї під іншим кутом та вибудувати алгоритм протистояння випробуванням долі. Онкологія – не вирок, жінки мають бути сильнішими за хворобу! Процес лікування – це тимчасова подія, яку треба сприймати абсолютно як крок до кращого.

До уваги учасниць акції запропоновано арт-терапію. Саме така терапія, такого її різновиду – гарна профілактика заниженої самооцінки, зазначила волонтер «Епохи свідомості» Наталія Туренко. Адже арт-терапія полягає в гармонізації розвитку особистості через розвиток здатності самовираження і самопізнання. В якості зброї проти раку використано фарби та пензлі, якими малювали мандалу, а потім її елементами жінки ділилися одна з одною. Мандала – це символ цілісності й гармонії. На Сході мандала виступає засобом концентрації свідомості й подолання його кордонів.

Приємним сюрпризом для жінок став майстер-клас із догляду за обличчям та руками. Такі маніпуляції дозволяють значно покращити якість життя, впевнена волонтер Альона Душина. А тому догляд за собою повинен стати частиною стратегії жінки в сутичці зі страшною недугою.

Фінальним акордом заходу стало чаювання зі смаколиками. За святковим чаюванням жінки обговорили сьогодення та дійшли згоди: такі акції дозволяють «розправити крила», є позитивною мотивацією та суттєво покращують емоційний стан. Деякі із жінок навіть обмінялися телефонами для подальшого спілкування.

Коментарі закриті.