серце— Кардіологічне відділення плануємо відкрити приблизно через два місяці, — сказав «Віснику Ч» головний лікар обласної лікарні Микола Романюк.

— Необхідність кардіологічного відділення в тому, що в обласну лікарню поступає багато хворих із кардіологічними патологіями, а саме з інфарктами, — пояснив заступник головного лікаря з медичної частини Валерій Чобітько.

Такі пацієнти потребують спеціального лікування або ж переведення в інші лікувальні заклади. У Чернігові це в першу чергу обласний кардіологічний диспансер, кардіологічне (інфарктне) відділення міської лікарні №1, відділення серцево-судинної хірургії міської лікарні №2 (воно обладнане апаратом ангіографом, що дозволяє при гострих інфарктах стентувати судини, тобто розширювати їх).

Кардіологічне відділення обласної лікарні буде на 25 ліжок. Його створять за рахунок ревматологічного. Кількість ліжок ревматологічного відділення з 55 зменшиться до 35. До 30, які залишаються при «відніманні» 25, планують додати 5 ліжок з неврологічного.
Ревматологічним відділенням обласної лікарні завідує Валентина Романюк. Ревматологи лікують ревматичні вади серця, захворювання з’єднувальної тканини, суглобів.

— Хто очолить кардіологічне відділення?

— Питання вирішується, — сказав Микола Романюк.

* * *

Нове відділення екстрагенітальної патології створюється в Чернігівському міському пологовому будинку.

«Екстра» — значить розташований над чимось, поза чогось. Екстрагені-тальна патологія — це захворювання вагітних: хвороби печінки, серця, судин, нирок, легень і т. д.

Нове відділення очолить колишній начальник управління охорони здоров’я ОДА Галина Василькова. Через створення відділення екстрагенітальної патології денний стаціонар пологового будинку реорганізують, тобто скоротять.

— Зараз нові відділення можуть створюватися тільки у межах наявного ліжкового фонду, — говорить заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін. — Створювати щось нове через обмежене фінансування неможливо.

Естрагенітальна патологія була на другому місці, а в 2013 році — на першому за материнською смертністю в Україні. Чернігівщина — єдина область в Україні, яка не має відділення екстрагенітальної патології, — продовжує Володимир Пулін. — Єдина в Україні, яка не має обласного пологового будинку.

На Чернігівщині двічі намагалися створити перинатальний центр, який, по суті, став би обласним пологовим будинком. Двічі не вдалося.

Створення перинатального центру було ідеєю провідного чернігівського акушера-гінеколога Анатолія Скрипки. У кінці 90-х років виготовили проектно-кошторисну документацію для реконструкції корпусу на вулиці Пирогова, де нині дитяча поліклініка №1. Закупили обладнання. Кажуть, що ідею не втілили через інтриги та амбіції. У минулому році планували створити перинатальний центр у складі обласної лікарні. Існував план-графік від 27 березня 2013 року, затверджений облдержадміністрацією. Зашилося на папері.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №19 (1461),gorod.cn.ua

Коментарі закриті.