лікар«Менінгіту не було більше 20 років», – каже головний лікар Менської центральної районної лікарні Петро Хомрач. А після Великодня, 21 і 22 квітня, одного за одним в лікарню доставили відразу двох осіб, у яких діагностували цю хворобу.

– Менінгіт – це запалення захисних оболонок, що покривають головний і спинний мозок і відомі під загальною назвою «м’які мозкові оболонки», – розповідає начмед Менської ЦРЛ Володимир Салій. – Запалення можуть викликати віруси, бактерії або інші мікроорганізми. Менінгіт – інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Найпоширеніші симптоми менінгіту – сильний головний біль, лихоманка. Також у хворих на менінгіт спостерігається блідість шкіри (вона стає ніби мармурової).

З цими симптомами в нашу лікарню 21 квітня надійшов 61-річний Петро Резник з Ушні Менського району. Чоловік кілька днів скаржився рідним на сильний головний біль, але, незважаючи на це, продовжував садити город. Коли стало зовсім погано, викликали «швидку». До нас Петра доставили в коматозному стані, з судомами. Оскільки судоми – це перша ознака набряку мозку, відразу ж була зроблена пункція. Вона підтвердила попередній діагноз, постановлений лікарями, – менінгіт.

Петро Резник досі перебуває в лікарні. Перші три дні він не приходив до тями, а тепер (25 квітня. – Авт.) вже розмовляє, впізнає рідних.

– Вранці 22 квітня до нас привезли 5-річну Оксану Бондар з Мени, – продовжує Володимир Аркадійович. – Їй стало погано вночі, температура піднялася до 42 градусів! Мама дівчинки викликала «швидку», лікарі наполягали на госпіталізації, проте мати навідріз відмовилася везти дитину в лікарню. Лікарі взяли з неї розписку, але вже вранці вона знову викликала медиків – дитині ставало все гірше і гірше. З діагнозом «менінгіт» ми на «швидкій» відправили Оксану в Чернігівську обласну дитячу лікарню. Зараз вона лікується там.

– Чим викликаний раптовий спалах менінгіту?

– Слід пам’ятати, що менінгіт викликає не тільки менінгокок, але і золотистий стафілокок, який «живе» в організмі кожної другої людини. У групі ризику ті, хто недавно перехворів назофарингітом, простіше кажучи – нежиттю. Розвинутися менінгіт може у кого завгодно, особливо якщо організм ослаблений, наприклад зараз – після зими. Навесні люди поспішають легше одягнутися, зняти обридлі шапки, тому в цей період так легко захворіти. Як казав мій знайомий лікар – краще велика шапка, ніж маленький менінгіт.

Наталія Федосенко, № 18 (2667) від “Гарт” 1 травня 2014 року

Коментарі закриті.