В українських інтернатах – 110 тисяч дітей, з них понад 90% мають батьків, не позбавлених своїх прав. Прийнято закони, на підставі яких створюються сім’ї патронатних вихователів і вводиться наставництво щодо дітей, які живуть в інтернатах.
Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей буде розглянута вже на одному з найближчих засідань Національної ради реформ. Про це на Всеукраїнському семінарі «Забезпечення найкращих інтересів дитини в умовах реформи системи інституційного догляду та виховання дітей» заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. За його словами, реформування системи інституційного догляду дітей триває вже кілька років.
«Стратегічний документ, який сприятиме посиленню відповідальності центральних і місцевих органів влади за проведення реформи системи інституційного догляду дітей і забезпечення виховання дітей в сім’ї – Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, – буде розглянута вже на одному з найближчих Національної ради реформ» , – сказав він.
Розенко повідомив, що в Україні функціонує 751 інтернатних установ, де виховуються або навчаються близько 110 тисяч дітей. «Але основна проблема в тому, що більше 90% дітей, які перебувають в цих закладах, – це діти, які мають батьків, не позбавлених батьківських прав.
Це ненормальна ситуація. Звичайно ця проблема має ряд причин, але ми повинні сфокусуватися питаннях збереження, реабілітації та відновлені сім’ї ». На сьогодні вже прийнято два закони, на підставі яких створюються сім’ї патронатних вихователів , вводиться наставництво щодо дітей, які перебувають в інтернатах.
У бюджеті України на 2017 рік передбачено видатки на забезпечення функціонування 154 сімей патронатних вихователів.
Розенко також підкреслив, що в процесі впровадження реформи надзвичайно важливим завданням є подолати міфи й упередження, які існують навколо неї. «Мета деінституалізації – не закриття, не злом чогось, а навпаки – це створення нових умов і можливостей для кожної дитини. Це новий шанс для дитини», – зазначив Розенко.

Коментарі закриті.