Закінчується термін дії спрощеної процедури введення в експлуатацію об’єктів, збудованих до 31 грудня 2009 року без дозволу на виконання будівельних робіт. На те, аби узаконити власні будівлі за спрощеною процедурою, у громадян лишилося менше трьох місяців. Як це зробити? Нагадує начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури РДА Андрій ЮЩЕНКО:

– На сьогоднішній день діє «Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, які збудовані до 31 грудня 2009 року без дозволу на виконання будівельних робіт». Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в Чернігівській області на підставі заяв про прийняття в експлуатацію, які подано до 31 грудня 2012 року.

До заяви потрібно додати:

– два примірники заповненої декларації;

– нотаріально завірену копію державного акту (договору оренди) на земельну ділянку, на якій розміщено об’єкт;

– копію технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.

Інспекція розглядає подані документи, справи про адміністративне правопорушення і накладає адміністративні стягнення у розмірі 170 грн.

Після реєстрації декларації інспекцією ДАБК в Чернігівській області замовник звертається до органу місцевого самоврядування для оформлення права власності на збудовані об’єкти.

Коментарі закриті.