Скарлатина – гостре інфекційне захворювання, що проявляється дрібно точковим висипом, лихоманкою, загальною інтоксикацією, ангіною, – інформує заступник начальника Чернігівського міжрайонного Управління ГУ ДСЕС у Чернігівській області Юлія Зеркаль.

Збудник хвороби – стрептокок групи А. Зараження відбувається від хворих повітряно-крапельним шляхом (при кашлі, чханні, розмові), а також через предмети побуту (посуд, іграшки, білизну).

Резервуар і джерело інфекції – людина, хвора на ангіну, скарлатину та іншими клінічні форми респіраторної стрептококової інфекції, а також «здорові» носії стрептококів групи А.

Найбільш уразливі – дошкільнята та школярики.

Хворий найбільш небезпечний для оточуючих в перші дні хвороби; його контагіозність припиняється найчастіше через 3 тижні від початку хвороби. 
Природна сприйнятливість людей висока.
 
Захворюваність в осінньо-зимово-весняний період найбільш висока. Одна з характерних особливостей скарлатини – наявність періодично виникаючих підйомів і спадів захворюваності. Інкубаційний період коливається від 1 до 10 днів.

Профілактика скарлатини:

При реєстрації захворювань на скарлатину в дитячих дошкільних установах на групу, де виявлений хворий, накладають обмежувальні заходи терміном на 7 днів з моменту ізоляції останнього хворого на скарлатину. У групі в обов’язковому порядку проводять термометрію, огляд зіву і шкірних покривів дітей та персоналу. При появі у будь-кого з дітей підвищеної температури тіла або симптомів гострого захворювання верхніх дихальних шляхів слід провести негайну їх ізоляцію від оточуючих з обов’язковим оглядом шкірних покривів.
У приміщенні, де знаходиться хворий стрептококовою інфекцією, проводять регулярну поточну дезінфекцію, посуд і білизну регулярно кип’ятять.

Контактних дітей, які не хворіли на скарлатину , а спілкувалися з хворим на дому і відвідують дитячі дошкільні установи та перші 2 класи школи, не допускають до дитячого закладу протягом 7 діб з моменту останнього спілкування з хворим. Дорослих декретованих професій, які спілкувалися з хворим, до роботи допускають, але за ними встановлюють медичне спостереження протягом 7 днів для своєчасного виявлення можливих скарлатини та ангіни.

 

Коментарі закриті.