Ушнянці висловили невдоволення роботою комунального підприємства
Попри холоднечу в клубі, на схід села прийшло чимало ушнянців.
На загальних зборах жителів

Ушнянської територіальної громади говорили про необхідність продовження газифікації, удосконалення роботи сільського комунального підприємства, ремонту дороги на відрізку Ушня – Осьмаки…

З миру по нитці

В Ушні нема сільгоспформування. Землі тут орендують сільгоспкооператив «Авангард», ТОВ «Агроресурс-2006», Менське племпідприємство та фермерське господарство «Бутенко».

Щороку зменшується кількість жителів. Зараз в Ушні у 267 будинках проживають 442 людини, а в невеличкій Дібровці – усього 28 людей, які не тримають жодної корови.

Здаючи свої земельні наділи, ушнянці мають дещицю за їх оренду. Місцевий підприємець Микола Просяник та депутат обласної ради Олексій Бутенко підтримують школу і пенсіонерів.

Звітуючи за виконану торік роботу, сільський голова Тетяна Єрмоленко зазначила, що відновлено автобусний маршрут Чернігів – Ушня і щочетверга із села можна доїхати до районного центру. Ще сільська рада взяла під свою опіку ритуальні послуги, оскільки ними свого часу займалося сільгосппідприємство.

Ушня має клуб, бібліотеку, школу, пошту, ФАП – усі ці установи працюють у звичному режимі. У школі 34 учнів навчають і обслуговують 20 її працівників. Дах клубу потребує ремонту.

Нема у селі пожежно-сторожової охорони, влітку, правда, у разі потреби працюють місцеві добровольці.
Сільський голова подякувала громаді за розуміння і турботу про рідне село і закликала усіх небайдужих залучатися до цієї роботи і нинішнього року.

«Бичачі» пристрасті

У розпорядженні сільського комунгоспу є трактор, косарка, млин і був племінний бичок. Худобину продали і купили нового двигуна у млин. Комунальне підприємство, як зазначив його директор Микола Зеленський, спрацювало збитково – понад три тисячі гривень є боргу.

До сільського голови ледь не щодня надходили і продовжують надходити скарги на роботу комунгоспу. І на зборах люди вихлюпнули свої емоції:

– Не треба нам комунгосп! Де бичок?

– Розпродати усе майно і закрити його!

– Ні, на вторговані за техніку гроші купити бичка! Або давайте придбаємо його у складчину!

Пристрасті вирували не одну хвилину. Загасити їх вдалося фермеру Олексію Бутенку, який запропонував купити племінного бичка у його господарстві або взяти в оренду. Олексій Іванович поставив одну-єдину умову, якщо худобину орендуватимуть – нехай її утримує і доглядає один господар. До речі, жителі села утримують 113 корів, діють три пункти заготівлі молока.

Ушнянцям не байдуже, як орендарі обробляють їх земельні наділи. Пасовища у селі не розпайовані, бо знаходяться за його межами, паї на ріллю визначені на карті, а сіножаті виділені в натурі. Селяни не хочуть бачити не запораних і забур’янілих полів.

На загальних зборах в Ушні були присутні і виступили: голова районної ради Володимир Невжинський, депутат обласної ради Олексій Бутенко, помічник-консультант народного депутата України Олега Ляшка Василь Волошко, заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА Григорій Слобода, депутат районної ради Василь Єрмоленко.

Коментарі закриті.