зерноЦьогорічний врожай на полях Чернігівщини може бути високим, хоча взимку було недостатньо опадів, та й початок весни трохи тривожив.

Але квітневі опади, а особливо рясні травневі дощі разом із теплою погодою, сприяли гарному розвитку озимих та ярих. Уже двічі не мають рації ті, хто достроково припинив сівбу озимих восени, бо вони б встигли добре зійти до початку зими, а потім укріпитися навесні, пише газета Чернігівські Відомості.

Втім, і 162 тис. га озимої пшениці, і 41.0 тис. тонн жита вже точно виростуть і дадуть непоганий урожай. На жаль, скорочення площ не дозволить йому бути рекордним. Добре ростуть кукурудза, картопля, гречка та цукровий буряк. Але знову ж таки площі під картоплю потроху скорочуються, тож дешевого «поліського хліба» не буде і в цьому році. Щодо цукрового буряка, то його площі в області розраховані лише на роботу одного цукрового заводу. В Україні площі трохи збільшили проти минулого року, але навіть рекордні врожаї не дозволять отримати необхідні 1,8 млн. тонн цукру. Тобто догралися до того, що його доведеться імпортувати. Гречки може й вистачити, але площі теж  скорочуються. До того ж її у травні трохи приморозило. І хоча тепер умови для росту гарні, дешевої гречки не буде.

Надія, звичайно, на кукурудзу, площі під яку збільшені. Вона може видати рекордний врожай, а значить, буде чим годувати худобу і птицю. Але дійсність свідчить, що навіть за наявності дешевих кормів ціни на молоко та м’ясо все одно збільшуються, і ніхто із експертів не може сказати чому.

Коментарі закриті.