«Укриття злочину - є злочин»Так лаконічно та найбільш точно відображаються сучасні вимоги керівництва МВС до роботи своїх підлеглих.

За інформацією Менського районного відділу УМВС України в Чернігівській області, найважливішим і найбільш значущим для всієї правоохоронної системи держави та органів внутрішніх справ України стало прийняття нового Кримінального процесуального кодексу України, який, по суті, перевернув весь процес кримінального судочинства. До цієї події правоохоронці готувалися тривалий час та дуже ретельно, але й після 20 листопада 2012 року, коли кодекс набрав чинності, багато питань вирішувалися «в робочому порядку».

Змінилася, зокрема, й система прийому та реєстрації заяв і повідомлень, в тому числі про вчинені кримінальні правопорушення. Частина 4 статті 214 нового Кримінального процесуального кодексу зобов’язує міліцію приймати та реєструвати заяви і повідомлення про злочини, адміністративні правопорушення та інші події, а також своєчасно приймати по них рішення.

Реєстрації в ЄО (єдиний облік) підлягають всі без виключення повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення з подальшим внесенням їх в ЄРДР (єдиний реєстр досудових розслідувань) за умови наявності в них формальних ознак кримінального правопорушення.

При цьому заявник має право:

1) отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;

2) подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;

3) отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.

Датою подання заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення до органів внутрішніх справ вважається дата реєстрації такої заяви чи повідомлення в ЄО органу внутрішніх справ.

Прийняття заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особи заявника, здійснюється цілодобово і негайно тим органом внутрішніх справ, до якого надійшло звернення чи повідомлення або самостійне виявлення слідчим або іншою службовою особою органу внутрішніх справ з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Прийом та реєстрація письмових заяв, а також повідомлень, які надійшли телефонним зв’язком, заяв і повідомлення, що надійшли поштою, телеграфом, факсимільним зв’язком або іншим видом зв’язку здійснюється працівниками чергових частин всіх органів і підрозділів внутрішніх справ, оператором телефонної лінії “102”, або іншою службовою особою. При особистому зверненні заявника цілодобово оформляються протоколи усних заяв в кімнаті для приймання громадян, при чому після їх реєстрації в журналі ЄО в черговій частині ОВС оперативний черговий оформляє талон-повідомлення і видає його заявнику.

Одночасно з реєстрацією, оперативний черговий направляє на місце події слідчо-оперативну групу чи групу швидкого реагування, уживає всіх можливих заходів щодо запобігання кримінальному правопорушенню або його припинення, організовує негайні дії щодо встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила, у найкоротший строк.

Анонімні листи, що містять відомості про вчинені кримінальні правопорушення, реєструються лише в підрозділах документального забезпечення органу внутрішні справ і передаються з резолюцією керівника органу до структурних

підрозділів для використання при розкритті злочинів.

У той же час анонімні повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення, що надійшли до чергової частини органу внутрішніх справ по телефону (про мінування вокзалів чи загрозу нормального функціонування об’єктів життєзабезпечення, та інше) оперативним черговим реєструються в ЄО негайно, доповідаються керівнику органу досудового розслідування для внесення відомостей в ЄРДР.

Одночасно оперативний черговий відразу направляє на місце події слідчо-оперативну групу та вживає всіх можливих заходів щодо запобігання кримінальному правопорушенню або його припинення, організовує негайні дії щодо встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила, у найкоротший строк.

Про всі випадки відмови в прийнятті заяви чи повідомлення просимо жителів району повідомляти на номер: 2-15-60.

Коментарі закриті.