18 жовтня набрав чинності закон №5284-VI, яким передбачається врегулювати випуск і використання електронних грошей, повідомила “Нашому слову” прес-служба Національного банку України.

Метою закону є забезпечення безперервного, надійного та ефективного функціонування платіжних систем, масове впровадження безготівкових розрахунків і розвиток національної платіжної інфраструктури, зменшення валютних витрат банків шляхом переходу на оплату послуг платіжних організацій платіжних систем в гривні і підвищення якості послуг, що надаються банкам і громадянам України платіжними системами.

Важливі практичні нюанси ринку електронних платежів пояснює Директор Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем Національного банку України Наталія Синявська.

– Електронні гроші – це вид розрахунків, який використовується для розрахунків невеликими сумами в мережі Інтернет. Для того, щоб отримати електронні гроші на рахунок, клієнту не потрібно йти до банку, відкривати рахунок, вносити туди кошти. Він може це зробити знаходячись дома, за своїм комп’ютером і, відкриваючи в системі електронних грошей рахунок, зможе внести туди гроші або безготівковим шляхом поповнення, або купивши скетч-карту із відповідним номіналом поповнення. Таким чином, він отримує ці гроші на рахунок. Використовувати їх можна також в мережі Інтернет для здійснення купівлі товарів або послуг, які надаються в цій системі електронних грошей, – повідомила Наталія Синявська.

На її думку, поки що поширені в Україні готівкові розрахунки є дуже обтяжливими для економіки, адже потребують створення відповідної інфраструктури для їх обслуговування. Через це й прийнятий відповідний закон.

– Що необхідно знати громадянам? Найголовніше – ці гроші не персоніфіковані. Це значить, що невелика сума грошей (зараз вона обмежена сумою в 8 тисяч гривень) не має ідентифікатора, кому вона належить. Ви ідентифікуєтесь в системі електронних грошей за своїми ідентифікаторами: або номером телефону, або іншим набором цифр, який видасть система. Але прізвище та ім’я ніхто не буде бачити. Тому ця система використовується для невеликих покупок в мережі Інтернет. Тобто, вони взагалі мають вираження виключно в електронному вигляді. Їх не можна фізично пощупати. Але якщо у громадянина залишилась певна сума на рахунку, їх можна потім перевести в готівку, – додала Директор Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем НБУ Наталія Синявська.

Коментарі закриті.