грнВерховний суд України вирішив, що навіть у разі розірвання шлюбу чоловік та дружина зобов’язані гасити борги по кредитних договорах, якщо разом користувалися цією річчю. Це рішення прийняте судом вищої інстанції при розгляді цивільної суперечки двох сімей. Про це повідомляє Мета з посиланням на Укрінформ.

“Практика Верховного суду, закріплена у постановах, фактично обов’язкова для застосування усіма нижчими судами, тобто тепер будь-який кредит, узятий чоловіком або дружиною, навіть після розлучення зв’язуватиме колишню сім’ю однаковими зобов’язаннями щодо погашення боргу”, – пише видання.

Зазначається, що сімейній парі, що створила прецедент, було що ділити: дві машини Mercedes і Suzuki Grand Vitara, будинки, квартири, ділянки. Каменем спотикання стала Suzuki, яку дружина брала у кредит. Чоловік вимагав стягнути з дружини частину вартості машини і стверджував, що платив по боргових зобов’язаннях дружини свої гроші. Дружина подала зустрічний позов. У результаті з чоловіка стягнули частину боргу, а саме більш як 80 тис. грн, а машину залишили дружині – вона довела, що сумлінно сплатила свою частину вартості і що чоловік також нею користувався.

Юристи говорять, що раніше практика розділу майна і зобов’язань була досить різноманітною. “Раніше одні суди визнавали, що кредит має гасити тільки особа-позичальник, яка підписувала договір, інші судді ділили ці борги навпіл. Нове рішення передбачає, що друга особа не платитиме по кредиту, якщо, приміром, була куплена річ, якій може користуватися тільки той, хто її придбавав. Якщо дружина, скажімо, музикант, і купувала в кредит дорогий рояль, на якому грала тільки вона, то погашати борг буде вона одна”, – пояснила адвокат юркомпании “Ільяшев і партнери” Галина Лефор.

Але якщо чоловік або дружина доведе, що річчю користувалися обидва члени сім’ї, то і борги поділять. Страховкою від такого рішення може бути тільки шлюбний договір.

Коментарі закриті.