Медики вважають, що людей відправляють на лікарняний ентеровіруси, пише “Комсомольская правда в Украине”.

Хвороба починається раптово з підвищення температури, в одних несуттєво – до 37,5, у інших – до 39,5 градуса. Інших симптомів може не бути зовсім або з’являться нежить і біль у горлі. Неприємні відчуття минають через три-чотири дні. Але деякі скаржаться ще на залишкову млявість і болі в суглобах. Терапевти і сімейні лікарі великих і малих міст країни ледве справляються з навантаженням. У деяких районних лікарнях через наплив пацієнтів немає місць.

– Моїй бабусі у вихідні стало погано, піднялася температура, з’явилася слабкість, – скаржиться Тетяна Івченкова з Сумської області. – Ми викликали лікаря. Той після огляду сказав, що з такими симптомами вже дуже багато людей лежить у районній лікарні, мовляв, це ГРВІ. Але що саме за інфекція, не знає.

– Судячи з опису, мова може йти про ентеровіруси, – розповідає інфекціоніст Сергій Крамарєв. – Це типове для літнього часу року ГРВІ, не вимагає якогось специфічного лікування і проходить швидко і безслідно. Його ще називають «літній грип». Захворювання частіше зачіпає органи дихання. Проте до болю в горлі і нежиті можуть підключитися й кишкові розлади.

І хоча болячка безпечна, лікарі радять бути уважнішими до себе. При перших симптомах проконсультуватися у дільничного терапевта і взяти лікарняний, особливо якщо підвищилася температура. В іншому лікування таке ж, як і під час сезонних ГРВІ.

Коментарі закриті.