Одна з найголовніших проблем України, яка найближчим часом стане проблемою №1 – це депопуляція, – вважає Тарас Березовець. Іншими словами, масовий виїзд українців на роботу в інші країни.

– На вихідних мав можливість поспілкуватися з одним з українських міністрів. Так ось, цифри приблизно такі. У Росії працюють від 3 до 3,5 млн українців. В Європі таких, за його даними, понад 3,5 млн. За моїми даними, тих, хто працює в країнах ЄС набагато більше – близько 7 млн громадян. Якщо сюди додати США і Азію, отримаємо ще близько 2 млн громадян. Разом близько 12 млн українців, які працюють за кордоном. Останній перепис в Україні проводився ще за Леоніда Кучми в 2001 році.

 

Додамо тимчасово окуповані території – 4 млн на Донбасі і 2,5 млн в Криму. Спроби провести новий перепис наштовхуються на опір в уряді. Адже мова про мільярди субсидій. І тенденція буде наростати. Як висловився міністр, раніше їхав Захід і Центр країни, тепер масово поїхав Південь – Миколаїв і Херсон. Проблема росте як снігова куля, але в Раді та Кабміні все спокійно. Зупинити процес вже неможливо (через різницю зарплат), максимум що можна придумати як його пригальмувати (в першу чергу через мікрокредитування малого бізнесу, реалізацію масштабних інфраструктурних проектів).

І ще один негатив. Зменшення припливу грошей від заробітчан. Раніше один мінібус віз в Україну родичам близько 30-40 тисяч готівки євро. Зараз потік впав до 3-4 тисяч євро на машину. Чому? Нікому стало везти гроші. Люди перебираються цілими сім’ями, забираючи дітей. У моєму оточенні так поїхали вже кілька сімей в повному складі. Вирішувати проблему доведеться, швидше за все, непопулярними методами. Завезенням працівників з країн СНД і Південно-Східної Азії.

Коментарі закриті.