Bluesmart-TravelatorМенянка ( ім’я вона просила не розголошувати) без прикрас розказала найближчій газеті про те, як працюється в Європі українцям.

Досвід та поради від людини, яка самотужки об’їздила кілька європейських країн, стануть у нагоді тим читачам, котрі думають шукати кращої долі за кордоном. Отож, розповідь від першої особи.

Сила духу

Якби не син, то я ніколи й не подумала б кудись їхати. На складну операцію потрібні були гроші, яких у мене не було. Тож я з Божою поміччю почала шукати роботу за кордоном. До того ж, і син мріяв побачити Іспанію, навіть іспанську мову вивчив.

Тим, хто хоче спробувати заробити у Європі, треба мати величезне бажання працювати і силу переборювати труднощі, яких буде дуже багато.

Чужа мова

Яку б країну ви не вибрали для переїзду, потрібно знати мову, хоча б на початковому рівні. За час моїх європейських мандрів я на побутовому рівні вивчила польську, німецьку, іспанську, італійську та чеську мови.

Ці знання допомогли мені відчувати себе більш вільною та відстоювати свої інтереси. Був випадок, коли інша, досвідченіша заробітчанка з України, хотіла витурити мене і обдурила хазяїна. Добре, що я все зрозуміла і розповіла господарю правду.

Тяжка праця

Якщо маєте проблеми зі здоров’ям, то заробітки не для вас. Основна робота для українок – прибирання та догляд за старими. У першому випадку доводиться весь час нюхати побутову хімію, у другому – на руках тягати немічних, від чого можна надірвати спину.

Нелегальність

Я заїхала у Європу по трудовій візі, яку отримала від польської фірми. Шукати роботу далі є вже клопотом заробітчанина.

Легально працюють лише висококваліфіковані спеціалісти, які уклали контракти, програмісти, лікарі, бізнесмени. Найбільш лояльними до нелегалів з України є Італія та Іспанія. Якщо є можливість легалізуватися, то потрібно нею скористатися обов’язково.

Спочатку гроші

Треба розраховувати, що перший місяць або два потрібно прожити на «домашні» гроші, поки знайдете роботу. Бажано мати з собою щонайменше тисячу євро, щоб вистачило на перший час та було за що повернутися додому у разі потреби.

Винайняти кімнату в середньому коштує від 100 до 200 євро, проїзд, харчування, інші витрати. Середня зарплатня – 700 євро на місяць, у Польщі – менше. Останнім часом через міграційну кризу ситуація з вакансіями у Європі дуже погіршилась і знайти роботу стало значно важче.

«Кримнаш»

Українське питання у Європі відчувається, особливо гостре воно у Німеччині. Росіян там приймають залюбки, а на українців дивляться скоса – усе через телевізійну пропаганду.

Росіянка з Німеччини, з якою я познайомилась по інтернету і мешкала разом, була приязною до тих пір, поки я шукала роботу. А коли працевлаштувалась, то її «задушила жаба» і вона робила все, щоб ми з сином там не залишились.

Інша через мою вищу освіту зневажала і всіляко намагалась «попустити». Взагалі, скрізь люди однакові – злі та добрі, лише в різних відсотках.

Висновок

Європа, як мама, радо відкриває обійми туристам, які їдуть витрачати гроші на курортах, і водночас, як мачуха, дуже жорстко обходиться з бідняками, котрі шукають ліпшого заробітку.

Я впевнена, що людина має побачити все, що є гарного у цьому світі, але не як рабська сила.

Коментарі закриті.