Бджолярі ділилися досвідом і особистими секретами, разом шукали вихід для вирішення проблем на зборах громадської організації «Пасічник Менщини».

На жаль, збори не здивували багатолюдністю. Спромоглися прибути лише 20 осіб (а в нашому районі пасічників близько 500 – авт.). І даремно! Не можна поодинці, зам­кнувшись у власному «футлярі», вирішувати нагальні питання, знати всі юридичні тонкощі чи новинки бджільництва.

Голова організації Микола Страмко не тільки звітував про проведену роботу та використання членських внесків. Микола Мусійович поділився власним досвідом зимівлі бджіл на соняшниковому меду. Адже кількість посівів соняшнику постійно зростає, а специфіку правильного використання соняшникового меду знають далеко не всі бджолярі.

Також голова застеріг від використання неякісних зразків препарату «Біпін», який дуже часто фальшується недобросовісними виробниками. Присутні обговорили всі «за» і «проти» нового засобу проти кліща «Варатом».
Загальне занепокоєння викликали проблеми збуту меду за прийнятною ціною та зменшення кількості медоносів на території району.

Перед учасниками зборів виступив делегат VI з’їзду Спілки пасічників України бджоляр з 20-и літнім стажем Анатолій Дмитренко. Він розповів про хід з’їзду, проблеми недостатнього фінансування галузі, складнощі з виходом українського меду на світовий ринок, загрозу заповнення ринку низькоякісним продуктом бджолярства з Китаю, слабкі рекламні заходи і низьку популяризацію вживання меду в нашому суспільстві. Ще Анатолій Опанасович поділився з присутніми власним досвідом у реалізації стільникового меду, виготовлення спеціальних невеликих рамок та особливостями конструкцій вуликів.

Андрій Басистий з Мени розказав про юридичні тонкощі страхування бджіл. Адже такий вид страхування передбачено, та ніхто зі страхових компаній не хоче ним займатися – не вигідно.

Андрію Олександровичу довелося чекати позитивного результату майже три місяці, але витрачений час того вартий: заплативши 441 гривню за страхування дев’яти сімей, господар отримав за дві загиблі 1800 гривень відшкодування.

Страхування проводиться на випадок хвороби, пожежі, ДТП, крадіжки, стихійного лиха, кліматичних умов. Андрій Басистий, який отримав договір №1 по страхуванню бджіл у Чернігівській області, радить всім бджолярам скористатися цією можливістю і відчути себе захищеними від всіляких негараздів. Усім зацікавленим він готовий допомогти у підготовці необхідних документів. До того ж, Андрій Олександрович порадив не боятися реєструвати пасіки, адже за наявності у власності земельної ділянки від 0,12 до 2 га господар бджіл податком не обкладається.

Олег Тимошенко з Жовтневого продемонстрував рослину «ваточник» і порекомендував її для розповсюдження на непридатних землях як гарного медоноса.
Учасників зборів привітав заступник голови РДА з питань агропромислового комплексу, начальник управління агропромислового розвитку Павло Терентієв. Він побажав пасічникам «доброго взятку та повних вуликів» і запевнив, що і в подальшому буде підтримувати їх.

Коментарі закриті.