futbolВчора увечері (29 серпня) в Україну повернулась національна паралімпійська збірна команда з футболу серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, яка стала першою у Європі та отримала ліцензію на ХIV літні Паралімпійські ігри, що пройдуть у Лондоні в 2012 році, повідомила “Нашому слову” прес-служба НКСІУ.

Останній суботній матч зі споконвічним суперником нашої паралімпійської збірної команди з футболу ДЦП – командою Росії – став вирішальним для України: з рахунком 9:8 (із традиційними пенальті) наші футболісти отримали чемпіонство в Європі!

Ніхто з організаторів не очікував, що тривалість цього останнього чемпіонського матчу буде такою довгою! У першому таймі тільки на кінцевих хвилинах команді Росії вдалось відкрити рахунок; потім, у другому таймі він зрівнявся – 1:1; згодом через нічию було призначено 2 тайми по 10 хвилин, які змін у рахунок не внесли… Лише за рахунок пенальті (8 м’ячів з боку українських футболістів та 7 голів від гравців Росії) було визначено чемпіона Європи – українську паралімпійську збірну команду з футболу серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу.

Загалом відкритий Чемпіонат Європи з футболу серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, що проходив у м. Глазго, Шотландія, приймав паралімпійські збірні команди 9 європейських країн (Шотландія, Росія, Голландія, Іспанія, Данія, Ірландія, Україна, Англія) та команду Австралії. Традиційно фаворитами турніру були команди Росії, України, Нідерландів та Ірландії. Більшість команд поповнили свій склад новими гравцями, так під час змагань було про класифіковано 67 нових спортсменів.

Національна паралімпійська збірна команда з футболу ДЦП: цікаві факти з історії:

У 1996 році виникла ідея створення команди з футболу ДЦП після Паралімпійських ігор в Атланті. Національна команда створювалась в м. Дніпропетровськ за участю команд з м. Чернігова та м. Києва, згодом до складу збірної долучилась команда з Волинської обл.

Вперше на міжнародній арені футбольна збірна України дебютувала на Всесвітніх іграх ДЦП у 1997 році (Голландія, м. Белден), де посіла почесне четверте місце (на усіх наступних Всесвітніх іграх ДЦП наша збірна займала виключно чемпіонські позиції – у 2001 р. (Англія, м. Нотенгем), 2005 (США, м. Нью-Лондон)).

У 1998 році наші футболісти виїхали на свій перший на чемпіонат світу, який проходив у Бразилії (Ріо-де-Жанейро) і відразу викликали сенсацію, перемігши спочатку хазяїв чемпіонату — збірну Бразилії, а потім і росіян, та отримавши титул чемпіонів. Чотири наші футболісти тієї збірної— Євген Жучинін, Володимир Кабанов, Сергій Новопольцев та Сергій Крот — ввійшли до символічної збірної ІІІ чемпіонату світу. У 1999 році – чемпіони Європи (Бельгія).

На ХІ Паралімпіаді 2000 у Сіднеї (Австралія) наша футбольна дружина завоювала срібні нагороди і посіла друге місце, програвши у фіналі своїм традиційним суперникам — росіянам.

2002 р. – чемпіонат Європи проходив в місті Києві (Україна), чемпіони Європи (більше 30 000 глядачів вболівали за нашу команду). Після ЧЄ в м. Києві національна збірна з футболу ДЦП стала ПЕРШОЮ В СВІТОВОМУ РЕЙТИНГУ І ДО СИХ ПІР ЙОГО ОЧОЛЮЄ

2003 р. – чемпіони світу (Аргентина, м. Буенос-Айрес)

На ХІІ Паралімпіаді 2004 в Греції (м. Афіни) до титулів чемпіонів світу та Європи збірна додає титул Паралімпійських чемпіонів, здолавши нарешті своїх старих суперників — збірну Росії. Після Афінської Паралімпіади склад національної паралімпійської збірної оновився на 30%.

2006 – чемпіони Європи (Ірландія, м. Дублін).

2007 – бронзові призери світу (Бразилія, Ріо-де-Жанейро)

2008 – чемпіони ХІІІ літніх Паралімпійських ігор (Китай, Пекін).

Загалом, історія виступу нашої паралімпійської футбольної збірної команди на відкритому Чемпіонаті Європи 2010 року з футболу ДЦП виглядає наступним чином:

Дата Матч Рахунок Гра
18 серпня Україна-Австралія 21:1 Група В
20 серпня Україна-Ірландія 4:0 Група В
22 серпня Україна-Фінляндія 4:0 Група В
23 серпня Україна-Великобританія 6:0 чвертьфінал
26 серпня Україна-Голландія 4:1 півфінал
28 серпня Україна-Росія 9:8 фінал

Країни, які посіли з 1-10 командні місця у змаганнях

Зайняті командні місця

Назва країни

Кількість місць

I

II

III

1

Україна

2

Росія

3

Ірландія

4

Нідерланди

5

Шотландія

6

Англія

7

Іспанія

8

Австралія

9

Данія

10

Фінляндія

Партнером української паралімпійської збірної команди з футболу ДЦП на цьому Чемпіонаті Європи була компанія Каміон-Оіл (http://camion.com.ua/id_261), котра завдяки проведеній акції «Футбол для кожного», що розпочалась у червні 2010 року, підтримала національну паралімпійську збірну команду з футболу серед спортсменів з наслідками ДЦП та внесла свій посильний внесок у нашу спільну перемогу.

Чемпіонат Європи 2010 року став важливим етапом у підготовці до чемпіонату світу 2011 року і Паралімпійських ігор 2012 року у Лондоні. За результатами чемпіонату Європи команда України отримала ліцензію на участь у Паралімпійських іграх 2012 року.

Коментарі закриті.