Україна отримає кошти, необхідні для будівництва “Укриття” на Чорнобильській АЕС. Завершити роботи над проектом планують до 2015 року.

Україна отримала принципове рішення донорів Рахунку ядерної безпеки та Чорнобильського фонду Укриття про надання коштів, необхідних для реалізації чорнобильських проектів. Це фактично означає, що Україна зібрала необхідні кошти на будівництво “Укриття”.

999

Я повідомляє ТСН.ua Про згоду донорів поінформував президента Віктора Януковича міністр закордонних справ Костянтин Грищенко під час зустрічі в Криму, доповідаючи про результати засідання Асамблеї донорів Чорнобильського фонду, яке відбулося 7 липня в штаб-квартирі Європейського банку реконструкції та розвитку в Лондоні.

“Остаточно прийняті політичні рішення, які дозволяють нам з упевненістю говорити, що питання збору коштів на будівництво “Укриття” вирішено”, – сказав Грищенко.

За його словами, після такого принципового рішення бюджет чорнобильських фондів (Укриття та Рахунку ядерної безпеки) стане бездефіцитним, і це дає можливість розпочати повномасштабну реалізацію чорнобильських проектів і завершити цю роботу до 2015 року.

“Для нас важливо те, що вже зараз, в цьому році можна починати роботи з будівництва найважливішого інженерного проекту “Укриття”, який убезпечить Київ, Україну, весь світ від можливих ризиків, пов’язаних з наслідками Чорнобильської катастрофи”, – наголосив Грищенко.

Водночас, міністр додав, що залишається ще низка питань, що вимагають технічного дооформлення.

За словами Грищенка, прийняте в Лондоні рішення стало результатом роботи, проведеної МЗС України в низці країн за дорученням президента Януковича.

У зв’язку з цим Грищенко нагадав, що раніше Україні вдалося досягти “досить істотного результату” – отримати додаткові кошти від цілої низки країн. “І це були чималі внески”, – зазначив керівник МЗС.

Зазначимо, що загальна сума коштів, необхідних для завершення реалізації чорнобильських проектів, становить 740 млн євро.

Коментарі закриті.