Україна за температурними показниками стає ближче до екватора. Над Україною змінюється характер циркуляції атмосфери, що може призвести до подальших природних катаклізмів.

Про це в інтерв’ю “Дзеркалу тижня” заявив голова Державної гідрометеорологічної служби МНС і постійний представник України у Всесвітній метеорологічній організації В’ячеслав Липинський.

“Змінюється глобальна, а з нею і наша регіональна циркуляція атмосфери. Коли ж відбувається радикальна зміна циркуляції повітряних мас, без природних катаклізмів не обійтися”, – зауважив експерт.

За словами Липинського, зміна атмосферної циркуляції призводить до зміни клімату в цілому.

“За температурними показниками ми ніби стаємо ближче до екватора. Температури, які раніше були типовими для Умані, Черкас, тепер притаманні Києву”, – додав він.

Експерт зауважив, що раніше зимовий клімат в Україні визначали переважно атмосферні процеси з північного сходу, зокрема Сибірський антициклон.

“Зараз його вплив зменшилася, проте в останні роки більшу роль стали грати західні, особливо південно-західні процеси. Пам’ятаєте, як в кінці минулого року засипало снігом Миколаївську, Одеську області, і сотні машин стояли заблоковані на дорогах? Це було пов’язано з процесами із Середземномор’я. Теплий, дуже насичений вологою повітря натрапляє на наш холод, і це викликає сильні снігопади”, – пояснив Липинський.

На думку науковця, зміна клімату може призвести і до підвищення інтенсивності повеней.

При цьому він спростував популярну думку про те, що після спекотного літа обов’язково настане надзвичайно холодна зима.

“З огляду на глобальні кліматичні зміни більшість народних прикмет вже не спрацьовують. Тенденція така, що найбільші значення потепління відзначаємо навіть не влітку, а саме в зимові місяці. Недарма морозна зима 2006 року, сніжно-крижана зима 2009-2010 років сприймаються вже як щось екзотичне”, – констатував фахівець.

Якою ж буде наступна зима, буде залежати від того, які будуть переважати атмосферні процеси, додав експерт.

Коментарі закриті.