Учні молодших та середніх класів, як і випускники, також здаватимуть зовнішнє незалежне оцінювання. Тест збирається впровадити Міністерство освіти і науки. ЗНО у початковій школі — експеримент. Його здаватимуть не всі, а лише вибірка учнів. Завдяки цьому відстежуватимуть якість освіти.
«Ми порахували, що до моніторингу слід залучити 6000 четвертокласників (всього в Україні їх близько 400 000). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують в початковій школі з точки зору формування читацьких і математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти, Національній академії педагогічних наук тощо», — повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій. Тестування у середній школі стане іспитом, щоб вступити до старшої школи.
Відповідно до законопроекту «Про освіту» планують перевести шкільну освіту на 12-річне навчання. Останні три роки навчання стануть профільними. «Іспит після 9-го класу буде носити характер іспиту високих ставок. Тому цей іспит повинен проводитися на основі тих же процедур, що і ЗНО для вступу до вузів — для забезпечення незалежності та об’єктивності проведення та визначення результатів», — наголосила віце-президент Київської школи економіки, колишня заступниця міністра освіти Інна Совсун.
На конкурсній основі відбиратимуть і учнів до престижних шкіл. 

Коментарі закриті.