У Волосківцях відкрили трапезну
Вони приходять на допомогу людям у важку годину –
злагоджений колектив трапезної (зліва направо) Тетяна Полосьмак, Людмила Кремень і Олена Харченко.

При Свято-Успенській церкві у Волосківцях не так давно відкрито трапезну, де готують і відбувають поминальні обіди на замовлення жителів. Відгуки – щонайкращі: і якісно, і значно дешевше, ніж у кафе та ресторанах.

Вслід за березнянцями

Першу трапезну у нашому районі відкрили кілька років тому у Березні при церкві Покрови Пресвятої Богородиці. Така можливість з’явилася після повернення віруючим приміщення тодішнього Будинку культури. Яке, до речі, було побудоване 1692 року саме як церква.

У Волосківцях церковній громаді належить будинок поряд з місцевою церквою, де традиційно жили священики. Після того, як отець Миколай звів собі житло і переселився туди, будинок звільнився. А сам отець, придивившись до досвіду березнянців та ще однієї парафії у Борзнянському районі, виношував ідею зробити трапезну при своїй церкві. Поділився думками з прихожанами – парафіяльні збори ідею підтримали.

Про ремонт у приміщенні довелося турбуватися особисто отцю Миколаю. І про меблі, і про кухонне начиння. А серед парафіянок церкви якось сам собою підібрався невеличкий колектив – Тетяна Полосьмак та сестри Олена Харченко і Людмила Кремень. Перша доглядає дитину-інваліда, обидві сестри працюють продавцями тут же, у Волосківцях. За рахунок власного вільного часу вони згодилися працювати у трапезній.

Хоча Тетяна Василівна і має професійну освіту кухаря, але спочатку поїхали до березнянців за досвідом – подивилися, як працює трапезна там, що готують і як подають. Деякими рецептами пісних страв поділилася і волосківська матушка Катерина. Перші поминки відбули у вересні, а нині вже мають і добру репутацію. Стараються зробити все професійно і на совість.

Велика поміч

Коли в останню путь проводжаєш дорогу і рідну людину, хочеться, щоб усе було якнайкраще. Але біль втрати часто заважає бути добрим розпорядником, у тому числі і у приготуванні поминального обіду. І тоді так важливо мати поруч мудрого помічника. Його роль і взяв на себе невеличкий колектив трапезної.

Близьким покійного дос­татньо повідомити дату, кількість поминальників і зробити попередню оплату. Все інше жінки виконують самі: закуповують продукти, готують, сервірують столи, подають страви. Якщо обід замовлено і приготовлено на більшу кількість осіб, а прийшло на поминки менше – невикористані залишки віддають замовникам.

– А як же інакше? – дивується Тетяна Василівна. – Люди ж за все це заплатили.

Обряд поминання проходить у трапезній за церковними канонами, у відповідно оформленій залі, де і запалена свіча на столі, й ікони, і картини релігійної тематики.

Проблеми і плани

Отець Миколай не звик хвалитися справою, поки вона не зроблена. Про трапезну каже, що там ще багато роботи, зокрема – довести до ладу опалення.

Є в нього ще одна мрія: відкрити при церкві недільну школу для дітей. Але це трохи пізніше, коли придбають і зроблять все, що задумали для трапезної. Бо головна проблема – обмаль коштів. Село потихеньку вимирає, людям зараз нелегко, міцних товаровиробників, щоб надали храму спонсорську допомогу, тут немає.

Тож залишається надіятись на себе та на Бога – а він, як відомо, у добрих справах завжди допомагає.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;And what would a genuine Chinese meal be without paying tribute to Segundo favorite, Honey Walnut ShrimpThe same two operas were heard again in 1828.kelly hermes
When things were said, they were pertinent.mulberry sale uk
It never a free ride.Jordan Site Officiel
Yet here the opposite is true.scarpe hogan outlet

“During the September 2014 quarter we saw the smaller companies stepping up and providing strength to the Deloitte South Island Index as the largest companies suffered from profit taking and global trends following a remarkable period of growth.hermes birkin

Abulrob A, Brunette E, Slinn J, Baumann E, Stanimirovic D.ceinture hermes femme
It will be shown how the virtuosic gestures in this style are innovations borne out of the idiomatic possibilities allowed by the type of guitar commonly used in gypsy swing, the Selmer Maccaferri steel string guitar.mulberry handbags uk

Коментарі закриті.