Жителька села Ніна Андрієнко була свідком, як у далекому 1943-му на сільському кладовищі хоронили воїнів, що визволяли Величківку і загинули смертю хоробрих. Хто і звідки полеглі герої?

Як виявилося під час історичних досліджень, село визволяв від німецьких окупантів 18 вересня 1943 року 215-ий гвардійський стрілковий полк 77-ої армії під командуванням генерал-лейтенанта Бєлова. У бою з фашистами загинуло вісім воїнів, імена трьох вдалося встановити. Це рядові Саршанбек Бекмурадов, Петро Мезенцев та старшина Анатолій Хазов. До речі, ім’я останнього носить одна з вулиць Величківки.

Ніна Андрієнко порушила клопотання перед місцевою владою і райвійськкоматом, аби дізнатися ім’я ще одного визволителя села, якого поховали у вересні 1943-го.

На місці поховання працювали фахівці з Чернігова під керівництвом голови Чернігівської міської комісії по увіковіченню пам’яті Геральда Кузнецова. На жаль, ніяких предметів, котрі б вказували на прізвище похованого, не було знайдено.

Мітинг з нагоди річниці визволення села відкрив сільський голова Віталій Ценцеря. Величківців і гостей села вітали заступник голови райдержадміністрації Олександр Мисник, голова первинної ветеранської організації Василець Балабатько, виконуючий обов’язки районного військового комісара Сергій Чудецький, голова районної ветеранської організації Раїса Москальська, начальник відділу освіти РДА Леонід Литовченко, голова Чернігівської міської комісії по увічненню пам’яті Геральд Кузнєцов.

Учні місцевої школи підготували літературну композицію, світлу пам’ять полеглих у роки Великої Вітчизняної вшанували хвилиною мовчання.

Урочисту літургію відправив отець Василь.

Перепоховали невідомого воїна на сільському кладовищі. Прогримів військовий салют…

Коментарі закриті.