танкТаку розвагу вигадав для менян 33-річний місцевий житель Віталій Плющ. Іграшкові танчики їздять по пофарбованих у колір хакі картонних коробках, ховаючись між такими ж картонними будиночками. Стріляють один проти одного. Хвилина гри коштує гривню. «Заїзд» триває від 5 до 20 хвилин.

З’явилася така розвага 1 травня біля нових павільйонів Троїцького базару, поряд з крамницею подарунків. Триватиме до 11 травня.
— Я — ФОП (фізична особа-підприємець), займаюся ремонтом комп’ютерів, — розповідає Віталій Плющ. — Останнім часом помітив, що дуже багато знайомих по Мені грають в Інтернеті в танки. Вирішив організувати подібну гру і для людей, які не в Інтернеті. Та й для тих, хто в мережі, щоб вирвалися в реальне життя.

Набори для гри замовляв в Інтернеті, на китайському сайті «АліЕкспрес». Купив два: поки одним народ грає, в іншому заряджаються акумулятори.

Танки на пультовому управлінні. Стріляють вони не кульками, а електронною зброєю. Усередині іграшок вмонтовані мікросхеми. Кожен танк має чотири життя, на іграшці горить чотири лампочки. Якщо один танк попав пострілом в інший, лампочка гасне — забирається життя і один із видів зброї (там є і кулемет, і одинокий постріл). Один такий іграшковий набір коштує 700 гривень.

Місце біля крамниці подарунків Віталій обрав не випадково.
— Знайомий, власник магазину, також «танкіст», — говорить Віталій Плющ. — Часто грає в Інтернеті. От і підтримав мою ідею, дозволив зайняти місце поряд з його магазином. Тепер ми з ним ще й налагодили поставку з Китаю таких наборів танків у крамницю подарунків. Якщо людина погралася і їй сподобалося, може зайти в магазин і придбати собі набір. Уже купували. Треба знову замовляти.

Будиночки в набір не входили. їх ночами робив я сам. Картон, дерево, фарба, скотч — і хатка готова. Можна було б гратися просто на асфальті, та, думаю, це не цікаво. З будиночками цікавіше — за ними можна ховатися, їх треба примудритися обминути.

Особливий ажіотаж на гру у вихідні. У понеділок-вівторок охочих «постріляти» менше: кому в школу, кому на роботу. Грають у танчики всі: від школярів до солідних чоловіків 50-60 років.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №19 (1461),gorod.cn.ua.

Коментарі закриті.