Компанія «Техномед Україна» поставила нашій центральній районній лікарні обладнання для мікрохірургії ока на суму півтора мільйона гривень. Нині тут проводять операції на сучасному рівні, про який ще кілька місяців тому могли тільки мріяти.

– Обладнання дісталося лікарні абсолютно безкоштовно, – розповідає головний лікар району Петро Хомрач. – Нам вдалося встановити тісні контакти з «Техномед Україна», результатом яких стало укладення договору про встановлення обладнання. Аналогічне є тільки в обласній лікарні, але й воно поступається нашому як сучаснішому.

Чому апаратуру вдалося отримати безкоштовно? «Техномед Україна» виявила зацікавленість у покращенні здоров’я жителів Менщини і підвищенні якості їхнього життя. Звісно, є і комерційний інтерес: в умовах жорсткої конкуренції компанія прагне просувати на ринку саме свою продукцію. Тож угода виявилася вигідною і компанії-поставнику, і лікарні, і, звісно ж, жителям району.

Лікарі-офтальмологи Ірина Шевчук, Світлана Возіян та Ірина Бут – у захопленні від нових можливостей. Апаратура дозволяє проводити комп’ютерну діагностику ока, ультразвукове обстеження, з її допомогою можна проводити усі види оперативного втручання.

За перший операційний день 22 жовтня було проліковано 13 хворих, з яких семеро мали катаракту, один – глаукому. Лікували не тільки менян, але й хворих з Коропа та Новгорода-Сіверського.

– Поки що операції проводить обласний спеціаліст, наші лікарі стажуються, – зазначає Петро Хомрач. – Але незабаром лікуватимуть самі. Тим більше, кожен з лікарів, що працюватимуть на новій апаратурі, пройде спеціальне навчання.

– Обладнання дозволяє звести до мінімуму травмування ока під час операції, – додає Ірина Шевчук. – Саме втручання триває всього кілька хвилин, більше часу йде на підготовку. А виписувати прооперованого з лікарні можна вже на третій – четвертий день. А то і раніше.

Операції здійснюються безкоштовно. Платити пацієнтам доводиться лише за матеріали та медикаменти. Якщо порівняти ці кошти з вартістю подібних операцій в обласному центрі, а тим більше в столиці, то у нашій лікарні виходить на порядок дешевше.

– Під мікроскопом, який ми відтепер маємо, можна проводити й інші операції, – каже Світлана Возіян. – Однак не вистачає додаткового інструментарію. Якби знайшлися меценати, що допоможуть його придбати, це стало би великою користю для медицини району і врятувало б від тяжких недуг чимало жителів Менщини.

Звісно, яким би сучасним не було обладнання, дуже багато залежить від лікаря. Особливо в мікрохірургії ока, де кожен рух має бути точним і вивіреним. Після спілкування з лікарями-офтальмологами Іриною Шевчук, Світланою Возіян та Іриною Бут залишилося враження, що їм можна довіритися. Молоді фахівці сповнені ентузіазму і щирого бажання допомагати людям. А цей факт помножений на сучасні можливості медицини справді вселяє оптимізм.

Коментарі закриті.