День села його організатори приурочили до Дня визволення Синявки від фашистських загарбників. Торік подібний захід відбувався з кількома видами українського борщу – кращі господині села наварили його стільки, що кожен, хто прийшов на свято, скуштував цієї страви. Нині ж організатори частували гостей салом – печеним, смаженим, перченим, сирим, копченим, вареним, меленим. А до цього смакіття на щедрі столи поставили картоплю, солоні огірки, домашні паляниці, рум’яні яблука, пампушки з часником, гречані млинці зі шкварками.

Ведучі свята Наталія Руденко і Галина Хіль розповіли про видатних вихідців із Синявки. Серед таких – літературознавець професор Олексій Дей, кобзар Петро Ткаченко-Галашко, генерал-лейтенант Григорій Лозовий, журналіст, заслужений працівник культури Микола Брезкун, літературознавець Стефан Савченко та інші.

Глядачі милуватися виробами декоративно-ужиткового мистецтва в імпровізованій українській світлиці – вишиті рушники і полотняні сорочки, прядка з мичкою, рубель і качалка, глиняний посуд. Переважну частину старовинних побутових речей представила жителька села Любов Мельничук.

А зі сцени линули пісні про сало, анекдоти і вірші про цей незамінний на нашому столі продукт.

Пошанували на святі і довгожителів – Софію Грищенко, Олександру Команду, Валентину Хурсу. Найстаріша жителька села – Ганна Костюченко, котрій 14 жовтня, на Покрову, виповниться 97 років. Наймолодшим же у Синявці є Дениско Дубрівний, котрий з’явився на світ у серпні нинішнього року.

Славиться село і своїми Матерями-героїнями – Олександрою Ткаченко, Марією Хурсою, Лідією Посудевською, Любов’ю Демидок, Марією Ковшар та Інною Терещенко.

Після урочистостей усі смакували салом із запашним хлібом і гречаними млинцями. Тарілки з наїдками дуже швидко спорожніли, а це означає, що синівські господині вміють готувати і вміють подавати.Коментарі закриті.