Це неординарне свято збіглося ще з двома – Днем села і 68-ою річницею визволення Синявки від німецько-фашистських загарбників. Урочистості підготували єдиною творчою командою працівники культури, місцевої школи і сільської ради.

Сцену ущерть заповненого односельцями і гостями села Будинку культури організатори заходу облаштували в національному колориті – з піччю, вишитими рушниками, гостинним столом. Ведуча свята Наталія Руденко згадала про всіх ветеранів і учасників Великої Вітчизняної, які завоювали мирний сьогоднішній день, а також і про дітей війни.

Пошанували на урочистостях найстарішу жительку села Ганну Костюченко, котрій 15 жовтня виповниться 96 років. Ганна Федорівна з 13 років почала заробляти на власний шмат хліба. Нині бабуся пишається своєю дочкою, трьома онуками і чотирма правнуками.

Щирі вітання приймали на свою адресу молоді сім’ї, в яких цього року народилися синочки і донечки. Серед таких – Ростислав і Наталія Хиль, Сергій і Олена Посудевські, Лариса і Микола Філони та інші.

Кращі господині Синявки демонстрували своє вміння готувати українські страви. Найголовнішою серед них є, звичайно ж, борщ. Приказки, загадки, прислів’я, жарти звучали на святі про цю страву. А зготувати її прямо на сцені згодилися секретар сільської ради Зінаїда Рубан і художній керівник Будинку культури Тетяна Сенько. Гарячим і запашним борщем умілі господині пригостили усіх бажаючих, його скуштував і депутат обласної ради голова фермерського господарства Олексій Бутенко.

До борщу пенсіонерка Уляна Снопок напекла житнього хліба. До речі, хліб Уляни Тимофіївни куштували у Мені на Троїцькому ярмарку, запашні хлібини побували і в Чернігові на святах і виставках виробів народних умільців.

На славу вдалися борщі і в пенсіонерки Лідії Довгої, продавця Наталії Олексюк, кухаря дитсадка Тетяни Левенець. А Марія Лозова напекла пампушок, та таких, що їх розмели за лічені хвилини. У Ольги Леп’явко пиріжки з капустою з’їли вмить, ще і рецепт просили. Гречаними млинцями зі шкварками учасників свята пригощали Зінаїда Рубан і Лідія Довга.
Фото Василя СЕМКА.

Коментарі закриті.