1590_500x375Чи й довелося ще б коли-небудь порибалити жителю Стольного Івану Бурому, якби його життя не врятував учень 11 класу місцевої школи Дмитро Коваленко.

Хтозна, що думав вже немолодий чоловік, коли тижнів зо два тому збирався на рибалку на річку Думницю, що протікає через село. Бо лід на той час був уже крихкий, а весняне тепло давно злизало навіть залишки снігу. Чи й вдалося б дядькові щось зловити, крім халепи на власну голову, але рибалка та ледь не коштувала йому життя, якби не кмітливість юного земляка.

Того самого дня Діма Коваленко разом зі своїм двоюрідним братом їхали велосипедами у своїх справах. Вулиця вела хлопців повз річку – якраз того місця, де шукав рибальської удачі Іван Бурий.

Усе сталося швидко, – розповідає Діма. – Я побачив дядька, коли він був уже близько до кладки. Ішов помаленьку, промацуючи щупом лід перед собою. Ми його проминули, проїхали метрів 10–15, я озирнувся знову – а дядька на льоду нема! Відразу зрозумів, що він провалився, бо відійти кудись за такий короткий час не встиг би.

Хлопець миттю зіскочив з велосипеда і кинувся до кладки. Там, учепившись за дошки, борсався «утопленик»: намокла одіж тягла на дно, а він відчайдушно намагався видертися на кладку. Діма подав йому руку і спробував виважити дорослого чоловіка з води. Підоспів брат, і вже вдвох хлопці витягли чоловіка, допомогли викрутити куртку…

Кожної весни рятувальники закидають пресу зверненнями до громадян, в яких буквально благають не виходити на підступний весняний лід. Вчителі і вихователі роз’яснюють це дітям у дитсадках і школах, батьки – вдома. І жодна весна не обходиться без невтішних повідомлень про те, що хтось десь через власну необережність провалився у крижану купіль.

Мітки: ,

Коментарі закриті.