Стольненська малеча на радість батькам нарешті має змогу відвідувати дитячий садок. Цього року напередодні Дня незалежності після довгорічної тяганини у селі знову відкрили дошкільний заклад.

До садочка нині ходять 25 дітлахів віком від трьох до п’яти років. Платять батьки по одній гривні вісімдесят копійок на день. Ще шість гривень на день виділяє бюджет сільської ради. У Стольному є ще чимало сімей, готових віддати малюків на виховання до дитсадка, однак поки що тут бракує вільних місць. 

Дитячий виховний заклад відкрили у приміщенні місцевої школи, для цього було виділено дві класні кімнати та частину коридору. Харчоблок – спільний, але в садочку є власний кухар, окрема плита, спеціальне меню.

Разом із завідувачем закладу Наталією Стороженко заходимо до нещодавно відремонтованого приміщення. У садочку – чисто і затишно. Вистачає побутової техніки: тут є і холодильник, і морозильна камера, і пральна машина, і посудомийна. В туалетній кімнаті встановлена нова сантехніка, унітази для дітлахів, є холодна і гаряча вода. У спальні – ряди охайних маленьких ліжечок. 

На поличках у коридорі виставлена творчість вихованців дитсадка. Аби батьки пораділи, що їхня малеча тепер не нудьгує, не бігає бездоглядна чи не сидить з бабцею або перед телевізором, а нарешті спілкується з однолітками, отримує знання. У дитячому садку дітлахи, зокрема, навчилися ліпити, малювати, гратися в гурті.

За словами Наталії Михайлівни, у перший після відкриття місяць працювати було важко, адже довелося навчати домашніх дітей усьому: самостійно їсти, роздягатися-одягатися, доглядати за собою. Нині усі вони вже вміють бути самостійними. Особисто спостерігаю, як симпатичні карапузи доїдають борщ зі щавлем, вінегрет (оселедця не всі схотіли їсти, залишків – повна тарілка), п’ють компот. А потім відносять тарілочки, чашечки, розставляють стільчики і переодягаються для денного сну.

Якщо у когось не виходить – допоможе досвідчена вихователька Галина Гуриненко. Разом із завідувачем вони свого часу працювали у колишньому сільському дитсадку. Загалом малечу няньчать гуртом усі працівники садочка: і помічник вихователя, і кухар, навіть завідувач.

– То спочатку малі ніяк не хотіли спати удень, бешкетували, – каже Наталія Стороженко. – А тепер  усі гуртом сопуть. 

Аби в Стольному нарешті почав працювати дошкільний заклад, усіляко сприяла влада району. Для відкриття садочка великих зусиль також доклали батьки дошкільнят. У малечі є й іграшки, і навчальне приладдя. Меблі (столики, стільчики, ліжечка) і постільну білизну передало місцеве сільгосппідприємство, на балансі котрого свого часу діяв садок у Стольному. Збереглися й колишні гойдалки, їх відчистили від іржі, пофарбували – вийшли як новенькі.

Коментарі закриті.