Максимально припустима  температура зберігання ліків – плюс двадцять п’ять. Отож, у теперішню спеку їх варто ховати в холодильник.

455454

Адже, наприклад, валідол, мукалтин, перекис водню та йод треба зберігати при температурі від 5 до восьми градусів тепла. Інакше вони перетворяться на отруту. Аптеки та аптечні склади мають спеціальне обладнання для зберігання ліків. Кожному покупцю фармацевти нагадують умови зберігання медикаментів удома. Препарати витримують спеку від одного дня до двох тижнів, залежно від складу та властивостей, Якщо таблетки розпадаються або змінили колір, в ампулах – з’явився осад, а мазь і свічки – розтеклися, їх треба негайно знищити.

Юрій Циганін, заступник начальника Закарпатської державної інспекції контролю якості лікарських засобів: « Такі ліки не потрібно приймати, хоч у них може термін зберігання ще не вийшов. Вони й так дають побічні дії, але ще й ця температура, спека може дати ще якісь побічні дії»

В автомобільних аптечках псуються навіть найстійкіші до спеки ліки. Ужгородець Валерій каже: його машина на сонці нагрівається, наче духовка. Температура у ній значно вища, ніж на вулиці.

Валерій Ванжула, водій: «По цій жарі, возячи ці таблетки, не знаю, що з ними. Дай Бог їх ніколи не використати. Бо не знаю, чи більше шкоди вони нанесуть, чи допоможуть взагалі при використанні. У машині – неймовірна спека»

Найбільше спека нищить мазі, креми, гелі, а також розчини і настоянки. Найнебезпечніше використовувати перегріті внутрішньовенні ін’єкції. Вони можуть спричинити смерть, бо діють миттєво. Пігулки всмоктуються в кров довше, тож у кращому випадку – не подіють. У гіршому – спричинять алергію або анафілактичний шок. Медики радять не запасатися ліками наперед і ходити по них в аптеку зранку або ввечері. Водіям рекомендують оновлювати аптечку раз на два тижні.

За матеріалами ICTV.

Коментарі закриті.