У селах Ленінівської сільради без господарів  322 будинкиНа території Ленінівської сільради із шести сіл у двох немає жителів, роботу знайти складно, населені пункти не газифіковані.

Дальнє село

Від Ленінівки та підпорядкованих їй сіл до Чернігова ближче, ніж до районного центру. З Меною навіть прямого автобусного сполучення немає (треба пересадку в Березні робити), а ось маршрут Чернігів – Лугове діє.

Дорога до колишньої Сахнівки (історична назва Ленінівки) порівняно непогана, навкруги чудові краєвиди. Та й землі після того, як ними зацікавилась «Агрофірма Прогрес» із Запоріжжя, не заростають лісом – лише ця фірма засіяла торік близько тисячі гектарів зерновими. Трохи менше землі в оренді у «Щорссільгоспсервісу». За паї, кажуть, розраховуються вчасно.

А от людей меншає. Минулого року народилося троє діток, а померли 20 жителів. В Климентинівці в 60 господарствах проживають 118 чоловік, в Кам’янці в 44 – 81 особа, в Луговому залишилося 32 господарства, де мешкають 46 селян. Ленінівка більша: 527 чоловік хазяйнують у 258 дворах. А от Яськів та Червоні Гори (колишні Святі Гори) практично залишилися хіба що на карті.

Дороги ремонтуватимуть

Торік завдяки орендній платі за землю сільрада примудрилася відремонтувати частково дорожнє покриття вулиці Котовського у Ленінівці. На цей рік запланували упорядкувати вулицю Нову у Кам’янці та Братів Радченків у Ленінівці, місток через меліоративний канал.

Вирішено питання з пасовищами – на 358 га лише в Ленінівці пастимуться 153 корівки.

Шість приватних підприємців забезпечують місцевих необхідними товарами. Виховує школярів Ленінівська школа. Правда, у класах у середньому троє – шестеро дітей, лише 11-класників назбиралося дев’ятеро.

Працює місцевий Будинок культури, хоча і опалюється лише приміщення для проведення репетицій. Місцева бібліотека-філія хоча і не опалюється, але має 529 читачів. Книжковий фонд – мало не 10 тисяч примірників.

ФАПів два: у Ленінівці та Климентинівці. Медиків – завідувач та акушерка. Люди кажуть, цього мало.

Про молоко, податки та пожежну безпеку

На загальних зборах сільський голова Віктор Джима розповів присутнім про зміни у податковому законодавстві. Самооподаткування вирішили зберегти. Буде таке ж, як і торік: 15 гривень з двору, а у кого є транспортні засоби – 20 гривень.

– Якщо хочемо, щоб вулиці були чистими і освітлювалися, щоб порядок у селі був, потрібно навчитися брати на себе відповідальність, – наголосив сільський голова. – Я над кожним із нагайкою стояти не можу, та й не правильно це.

Одна з основних проблем – плата за молоко. Селяни ображаються на філію «Менський сир». Кажуть, невчасно платять, заборгованість є. Вирішили звернутися до молокоприймачів з Куликівки, запросити їх до села. Можливо, здорова конкуренція змусить підприємців ставитися до власників корів із більшою повагою.

Власної пожежної команди на території сільради немає. Але торік перерахували 25 тисяч гривень на рахунок Березнянської МПК. Березнянські вогнеборці і виручають за необхідності. У цьому році передбачили для них таку ж суму.

На зборах були присутні голова Менської рай­держ­адміністрації Олександр Мисник, депутат Менської районної ради Анатолій Мироненко. Олександр Петрович пообіцяв провести у цьому році ще один конкурс щодо визначення перевізника. Раніше ніхто не захотів возити людей із Ленінівки до райцентру. Але зараз дорогу підремонтували, то, може, і вийде маршрут відновити.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;The construction industry, meanwhile, shed 28,400 jobs in April

In short order Jordan has stockpiled Rutgers’ roster with players who can man multiple spots, which is in keeping with his Princeton style philosophy.mulberry uk
The state recorded 86 homicides and 90 suicides during that 14 year period.timberland outlet
5 bath ( powder room ) / 3 car remote control garage.mulberry outlet york
Turner a debut hero as Hoppers taste deja vu

STAR North Albury recruit Gibson Turner has described booting a goal after the siren as “the best feeling in the world” after handing the Hoppers a heartstopping win over Wodonga by three points on Saturday.mulberry outlet uk

So “while there is absolutely an argument to be had about whether universities are graduating too many students and whether all these employers that use tertiary qualifications as part of key selection criteria for jobs actually need university graduates, given the current labour market, it would be foolish for a student with the means and ability.mulberry sale uk
hermes sac

Коментарі закриті.