З нагоди Дня партизанської слави та 70-ї річниці початку партизанського руху в Україні у Щорському районі 22 вересня пройшла низка святкових заходів, участь у яких взяли голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, ветерани Великої Вітчизняної війни та партизанського руху, почесні гості з Білорусі та Росії.

Урочистості розпочалися на центральній площі Щорса з церемонії передачі бойових прапорів партизанських загонів від ветеранів Великої Вітчизняної військовослужбовцям, які сьогодні захищають Вітчизну. Виступаючи на мітингу, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко зазначив:

– У найскладніші перші місяці війни, коли над країною нависла смертельна небезпека, а нашу область було окуповано фашистськими загарбниками, сотні чернігівців за покликом серця йшли у підпілля та до партизанських загонів. З кожним днем окупації рух народних месників ширився, залучаючи до збройної боротьби з поневолювачами мирних жителів – цілі родини і селища.

Володимир Хоменко вручив ветеранам державні нагороди та відзнаки облдержадміністрації.

Від імені голови правління благодійного фонду «Єдиний світ» народного депутата України Едуарда Прутніка присутніх зі святом привітав директор фонду Олександр Ільяшенко. Ця благодійна організація підготувала також подарунки для ветеранів.

Для ветеранів, жителів Щорса та численних гостей святкового дня виступив ветеранський хор Мени.
Насичена програма свята продовжилася відвіданням партизанського села Єліне. Тут голова облдержадміністрації Володимир Хоменко урочисто відкрив музей історії партизанського руху на Чернігівщині.

Затим був переїзд до музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград». Посеред соснового лісу створене справжнє партизанське містечко із землянками. Райони Чернігівщини, де діяли партизанські загони, представили свої експозиції, а також підготували інсценівки з партизанського побуту. Артисти обласного театру та філармонійного центру теж презентували свої інсценування та музичну програму.

Загалом свято вийшло надзвичайно теплим і щирим. А на завершення ветерани та гості мали змогу пригоститися партизанською кашею, що була приготовлену просто у лісі.

В урочистих заходах з нагоди Дня партизанської слави та 70-ї річниці початку партизанського руху в Україні взяла участь делегація Менського району на чолі з головою райдержадміністрації Анатолієм Соломком.

Коментарі закриті.