Онук Олександри Сизоненко, Тимур, допомагає бабусі прибрати труп «агресора».
Онук Олександри Сизоненко, Тимур, допомагає бабусі прибрати труп «агресора».

До редакції звернулась жителька Мени, що мешкає по вулиці Шевченка, поряд з Менською ЦРЛ. У неї в сараї пацюки за одну ніч знищили 27 місячних курчат. У санепідемстанції у відповідь на прохання допомогти лише розвели руками.

Увечері я зайшла в сарай, – розповідає Олександра Сизоненко. – Бачу, 12 пацюків сидять біля клітки. Коли посвітила на них ліхтариком, вони як кинулися! І на мене плигали, а потім кудись під стелю повтікали. У стінці дерев’яної клітки була здоровенна дірка, а курчата, яким було місяць, лежали в кутку рядочком, неначе віялом, мертві.

Наступного дня купила і порозкладала отруту, – каже господиня. – Не допомогло, через тиждень ще семеро курчат були знищені гризунами. А у сусідів на кроленятам пацюки напали. Різними препаратами труїла – і обробленим зерном, і «Крисиною смертю» і «Мангустом» – не виводяться, хоч ти плач! Старі люди кажуть, що таке нашестя пацюків було у далекому 1940-му, перед війною.

Тих небагатьох курчат, котрі пережили навалу, Олександра Василівна на ніч ховає в міцну металеву клітку, яку пацючі щелепи перегризти не подужають.

Зверталася Олександра Василівна до санепідемстанції, але там відповіли, що такої послуги вже не надають і поклали слухавку.

У розпачі жінка звернулась до «Нашого слова». Каже, раніше в тому сараї вона, крім курей, тримала і кролів, і перепілок, але такого ще ніколи не було. Траплялися поодинокі випадки, коли з’являлися якісь гризуни, але вони щезали одразу після першого ж використання отрути. У цієї проблеми є ще одна небезпека – пацюки є розповсюджувачами багатьох небезпечних захворювань. Поруч з сараями знаходяться не лише житлові будинки, а й стаціонарні корпуси районної лікарні.

На наше звернення Юлія Зеркаль, заступник начальника Чернігівського міжрайонного Управління ГУ ДСЄСУ у Чернігівській області, розповіла, що до 2012 року послуга дератизації (процедура знищення гризунів) надавалася районною санепідемстанцією як організаціям, так і населенню. Але після реорганізації цю послугу вони не надають.

Тож тепер слід звертатися до фірм, переважно чернігівських, які мають ліцензію та відповідний дозвіл на таку діяльність. Якщо будинок приватний, то можна справитись самотужки, адже у роздрібній торгівлі вистачає спеціальних препаратів. У багатоквартирних будинках дератизацією має займатися ОСББ.

Боротьбі з гризунами варто приділяти увагу двічі на рік, весною та восени. Мертвих тварин слід закопувати обережно, в одноразових рукавичках, адже через контакт можуть передатися такі захворювання як лептоспіроз, кишкові інфекції, сибірська язва, африканська чума та інші.

Коментарі закриті.